Najpierw ukradli, przetopili, potem chcieli sprzedać

GWIAZDAGołdapscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Gołdapi podejrzanych o kradzież. Łupem 43-letniej kobiety i 28-letniego mężczyzny miały paść przewody elektryczne warte 600 złotych.

Wczoraj (16 października) miejscowi funkcjonariusze zostali poinformowani o kradzieży przewodów elektrycznych, które znajdowały się na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Gołdapi.

 

Straty oszacowano na około 600 złotych. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego zdarzenia może być 28-letni Andrzej K. Po niespełna godzinie od otrzymanego zgłoszenia policjanci w jednym z miejscowych punktów złomu ujęli na próbie sprzedaży skradzionych kabli wspomnianego Andrzeja K.

 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że 28-latkowi w kradzieży pomagała 43-letnia Marzena P. Łącznie ukradli 150 metrów przewodu elektrycznego i przetopili je, a uzyskany metal Andrzej K. chciał sprzedać w punkcie skupu złomu.

Para usłyszała już zarzuty. Oboje przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 5 lat więzienia. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły