Jurorzy nie mieli problemu z wytypowaniem pierwszego miejsca

przeglad_wtz_24Trzynasty gołdapski „Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych” pokazał, że impreza ta zasługuje na dodatkowe słowo w nazwie, czyli: „Międzynarodowy”, bowiem wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Litwy i Łotwy. W konkursie wzięło udział osiem zespołów.

Jurorzy nie mieli problemu z wytypowaniem pierwszego miejsca, ponieważ Litwini zaprezentowali się świetnie zarówno od strony aktorskiej, jak i wokalnej. Typując miejsca kolejne brali pod uwagę trzy spektakle – łotewską wersję klasycznej „Rzepki”, ełcką wersję „Skąpca” i pantomimiczną „Historię jednej znajomości” wykonaną przez WTZ z Olszewa Węgorzewskiego. Po dyskusji drugie miejsce przyznano spektaklowi z Olszewa, trzecie „Rzepce”.

W przerwach między przedstawieniami Kornelia Chudzik prowadziła quiz na temat alkoholizmu, gołdapscy wolontariusze rozbawiali publiczność, zaś Marta Andruczyk i Jacek Rakowski opowiedzieli o swojej akcji dotyczącej bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Przegląd prowadzili – Dorota Łasica wraz z Miłosławem Bobrowskim. Tradycyjnie otwarcia dokonał kierownik gołdapskiego WTZ Jerzy Sobisz. Wyniki odczytał przewodniczący jury Mirosław Słapik.

Uczestnikom organizatorzy zapewnili posiłek. Sprawną organizację pracownicy WTZ, Domu Kultury i wolontariusze.

 

 

Powiązane artykuły