Córka Juliana Tuwima w Gołdapi

Szanowni Państwo. W dniach 22 i 23 października w naszym mieście będzie przebywała Ewa Tuwim-Woźniak. Córka jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima.

Pani Ewa Tuwim Woźniak od lat zajmuje się działalnością filantropijną, wspomagając przez fundację imienia swojego ojca osoby dotknięte nieszczęściem choroby, w szczególności dzieci. Jednocześnie kultywuje pamięć o swoim wielkim ojcu o wybitnym polskim poecie, autorze Kwiatów Polskich, wierszy dla dzieci, ale również utworów pisanych prozą, mistrzu polskiej mowy, twórcy największej ilości neologizmów w polskim języku, człowieku, który na trwałe wszedł do kanonu polskiej poezji, polskiej literatury.

Pani Ewa, jako osoba niezwykle zajęta, rzadko przyjmuje zaproszenia do małych ośrodków. Mieszka w Szwecji, trochę w Hiszpanii, a od pewnego czasu ponownie w Polsce. To dla nas wielki honor gościć osobę tak bliską wielkiemu poecie.

Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte spotkanie z naszym honorowym gościem, które odbędzie się w dniu 22 października o godzinie 19 00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ulicy Partyzantów 31 w Gołdapi (budynku, będącego siedzibą m.in. Biblioteki Publicznej i Szkoły Muzycznej)

W szczególności zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną, studentów Uniwersytetu III Wieku, nauczycieli obecnych i byłych, w szczególności polonistów, pracowników placówek oświaty i kultury, i wszystkich, którzy interesują się kulturą, literaturą, historią. To niepowtarzalna okazja do spotkania z osobą, która Julianowi Tuwimowi była tak bliska, z osobą ciepłą i jednocześnie pomimo licznych obowiązków znajdującą czas i serce dla najbardziej potrzebujących – chorych dzieci.

Mam nadzieję na liczną Państwa obecność w tym wyjątkowym spotkaniu.

Córka Tuwima w Gołdapi, to wydarzenie dużej rangi. Nie może nas na tym spotkaniu nie być.

Wstęp oczywiście wolny. Mając nadzieję na przyjęcie zaproszenia pozostaję z wyrazami szacunku.

Marek Aleksander Miros

Burmistrz Gołdapi

 


Aktualności

Powiązane artykuły