Zapraszamy na IV zlot wolontariuszy

logo_wolontariatCentrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi zaprasza wszystkich chętnych wolontariuszy na IV Powiatowy Zlot Wolontariuszy, który odbędzie się w dniach 26 – 28 września 2014 roku w Olecku w „Dworku Mazurskim”. Zlot zostanie zorganizowany w ramach projektów: „Wolontariat pozytywny wizerunek Krainy Łowców Przygód” , „Przez wolontariat wsparcie społeczne” dofinansowane przez: FIO, Starostwo Powiatu Gołdapskiego, Gminę Gołdap.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: wolontariat.sps@op.pl do dnia 22 września 2014 roku. Czekamy właśnie na Ciebie!!! Więcej informacji (regulamin, program Zlotu) można uzyskać na stronie www.partnerstwosztuk.pl . Osoby niepełnoletnie przed wyjazdem prosimy o dostarczenie zgody. Informacja telefoniczna pod nr 887654657opiekunów.

 

Informujemy, że od września nastąpiła zmiana godzin otwarcia Biura Pośrednictwa Pracy przy Centrum Wolontariatu w Gołdapi na ul. Żeromskiego 5a (wejście od dziedzińca Domu Kultury)

Biuro czynne jest:

poniedziałek 15.30 – 19.30

wtorek 11.00 – 1300 oraz 15.30 – 17.30

piątek 15.00 – 17.00

Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”.

Formularz zgłoszeniowy na Zlot Wolontariuszy

Formularz zgłoszeniowy na Zlot Wolontariuszy

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Zapraszamy na IV zlot wolontariuszy

 1. GOŁDAPIANIN

  Wolontariat! Czymże to jest, jak nie czynem społecznym? Jak nie kijem to pałką. Na jedno to wychodzi. Czyny to nic nowego i są dobre, jeśli służą dobrej sprawie i są mądrze zaplanowane.
  Darmochy – na terenach o przeważającej gospodarce zrefeudalizowanej były to nieodpłatne prace wykonywane przez chłopów na rzecz szlachty, niewyszczególnione w prawie obowiązującym ani w żadnej umowie pomiędzy panem a chłopem.
  Chłopi nie byli formalnie zobowiązani do świadczenia darmoch, a jedynie do pańszczyzny, jednak z uwagi na wyższą pozycję szlachty w praktyce nie zniesiono ich aż do XIX wieku. Darmochy obejmowały głównie prace rolnicze, jak kopanie rowów, osuszanie łąk, równanie kretowisk, łowienie ryb i raków, rąbanie drewna, a także inne zajęcia, np. wyrabianie płótna i noszenie pańskich listów.
  Akcja Z (czes. Akce Z) – w okresie komunistycznej Czechosłowacji nazywano tak nieodpłatne prace wykonywane na rzecz ogółu, zwykle w dni wolne.
  Realizację Akcji Z rozpoczęto w 1959, na mocy ustawy 14/1959. Działania w ramach akcji organizowane były najczęściej przez lokalne komitety, zakłady pracy, szkoły, organizacje partyjne i młodzieżowe. W ramach Akcji Z najczęściej usuwano śmieci z miast, sadzono drzewa i budowano place zabaw. W Pradze dzięki Akcji Z powstała linia tramwajowa, prowadząca do osiedla Petřiny. Udział w Akcji Z był ochotniczy i dobrowolny.
  Praca społeczna w Polsce nie jest czymś zupełnie nowym czy nieznanym. Posiada wieloletnią tradycję angażowania się w sprawy innych, potrzebujących – borykających się z codziennymi problemami. Jako przykład można tu podać Związek Harcerstwa Polskiego – w powojennej Polsce czy w PRL-u czyn społeczny, czyli nieodpłatne prace wykonywane na rzecz ogółu, zwykle w dni wolne. Czyny społeczne najczęściej były organizowane przez zakłady pracy, szkoły, organizacje partyjne i młodzieżowe.
  Uczciwie mówiąc, po wielu czynach są ślady do dziś. Szczególnie tam, gdzie sadzono drzewa. Do dziś na wielu wsiach mieszkańcy stają np. w obronie szkoły, którą własnymi rękami budowali i z drzewa wyciętego we własnym lesie. Remontują starannie strażnice zbudowane przez siebie.
  W czynie społecznym realizowano np. budowę naziemnej kolejki linowej Elka w Chorzowie, a także organizowano prace sezonowe (sianokosy, żniwa, wykopki ziemniaków, wykopki buraków cukrowych, zamiatanie jesiennych liści).
  Ja dziś, gdy przejeżdżam przez miejscowości w których sadziłem drzewa aż się uśmiecham, gdy widzę jakie te drzewa są duże. Ale ludzie muszą sami chcieć coś dla siebie zrobić i tylko wtedy do docenią i uszanują.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. o....

   zapomniał Pan dodać, że w większości wypadków czy społeczny był przymuszeniem ogółu mieszkańców, czy społeczności do wykonywania nie odpłatnie prac na jakiś cel.
   I ma Pan tu słowo klucz ” przymusowy” czy „obowiązkowy” narzucany odgórnie przez partię PZPR

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Józef

  Na Placu Zwycięstwa w Gołdapi , w ramach czynu społecznego wykonano:

  1. Mostek nad fontanną – pracownicy Państwowego Ośrodka Maszynowego.
  2. Odwodnienie – odpływ z fontanny -pracownicy Powiatowego Zarządu Gospodarki
  3.Dęby przy zegarze słonecznym i 2 ha lasu na żylinach – pracownicy Prezydium PRN.
  Można wymieniać i wymieniać. Starsi pamiętają a młodsi mówią (niektórzy),że to było dawno i nieprawda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. reflekror

  Taaaa i ciemniaki rosły i krowy mleko dawały pamiętamy Józefie pamiętamy. Zacytuję słowa piosenki którą wszyscy znają. Ze sceny zejść…niepokonanym

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. reflekror

  Zlot się szukuje.Pakuje Pan Torbę i na Olecko nanananan.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. o....

  Panie Józefie meldunek Pan składa? Czy wniosek o odznaczenie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...