Wyrażają chęć dalszych kontaktów

tunezyjczycy_10W Gołdapi gościła delegacja urzędników wyższego szczebla Tunezji, związanych z gospodarką i rozwojem. Oficjalne spotkanie miało miejsce w czwartek w Urzędzie Miejskim. Tunezyjskiej delegacji towarzyszyły osoby z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Gości interesowały sprawy gospodarcze i samorządowe, także realizacja lokalnych strategii rozwoju. Na pytania odpowiadał burmistrz Marek Miros. Po spotkaniu w Urzędzie (i deklaracji o chęci kontynuowania kontaktów) goście udali się na zwiedzanie gołdapskich inwestycji.

W skład delegacji tunezyjskiej weszli: Rached Ben Salah – dyrektor generalny ds. Rozwoju Regionalnego, Mehrez Boughanmi – dyrektor ds. planowania, Sofiene Gaaloul – dyrektor ds. współpracy międzynarodowej, Biuro ds. współpracy międzynarodowej i stosunków zewnętrznych, Sonia Ayachi – dyrektor ds. przemysłu wytwórczego, Samia Loussaief – dyrektor ds. samorządów terytorialnych, Mohsen Boumaiza – dyrektor ds. planowania, Mohamed Tahar Oueslati – wicedyrektor ds. planowania, Younes Barhoumi – dyrektor regionalny ds. rozwoju gubernatorstwa Kasserine, Jamel Eddine Djeridi – kierownik ds. planowania, Biuro ds. rozwoju regionu południowego

Wizyta była realizowana w ramach projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca. Jest jednocześnie efektem wniosku jaki złożyła Gmina Gołdap w czerwcu 2014 na konkurs ogłoszony przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Wyrażają chęć dalszych kontaktów

 1. profesorek

  Super sprawa. Tylko patrzeć kiedy nasi samorządowcy za podatki poleca do Tunezji w ramach rewizyty

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Zorientowany

  Profesorek , masz szansę za 2 miesiące zostać samorządowcem i decydować o tym co się będzie działo w gminie i gdzie kto poleci i po co. Działaj !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. marcin

  Wyrażają chęć daszych kontaktów a gdzie literka L

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...