W kategorii szkół gimnazjalnych nie mieli sobie równych

bieg_5Miłośnicy biegania mogli w sobotę (13 wrześni) wziąć udziału w Festiwalu Biegowym organizowanym przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie w ramach projektu „Sąsiedzi w działaniu” Litwa-Polska 2007-2013 z Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej. Festiwal odbywał się przy amfiteatrze miejskim nad jeziorem Necko.

W programie imprezy były biegi szkolne (indywidualne i drużynowe) i bieg główny (5 km) OPEN. Start do pierwszej konkurencji odbył się o godz. 11.00. W części „Biegi Szkolne” uczestniczyły dzieci i młodzieży z Augustowa, Gołdapi (z sekcji LA OSiR) i Druskiennik. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansach 350, 700, 900, 1200 i 1600 metrów. Trasa, którą pokonywano była typowo przełajowa z nawierzchnią trawiasto-piaszczystą. W Biegu główny na 5km wystartowało 88 zawodników.

Gołdap reprezentowało aż 36 zawodników. W biegach młodzieżowych zawodnicy LA OSiR Gołdap w kategorii szkół gimnazjalnych nie mieli sobie równych. Bieg chłopców wygrał Konrad Poreda, wśród dziewcząt najszybsza była Weronika Dziatkowska. W kategorii szkół podstawowych 1 miejsce zajął Kacper Taudul (kat 2003 r.), 2 miejsce zajęła Majka Kondraciuk (2004 r.), 3 była Edyta Malijonis ( 2003 r.).

W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych Gołdap z ogromną przewagą punktową zajęła 1 miejsce. W kat. szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wywalczyliśmy 5 miejsca.

Największe słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom BBL Gołdap, którzy wystartowali w biegu na 5 km (BBL-Biegam Bo Lubię to ogólnopolska akcja która zrzesza miłośników biegania. Gołdap przyłączyła się do akcji latem tego roku skupiając już kilkadziesiąt osób). Dla większości był to pierwszy start który wiązał się ze sporym stresem. Najważniejsze że wszyscy i to z uśmiechem na twarzy i jeszcze większym zamiłowaniem do biegania ukończyli dość trudną 5 km trasę.

Gołdap reprezentowali: Michalina Parat, Kuba Poreda, Majka Kondraciuk, Edyta Malijonis, Paulina Kuskowska, Kuba Piszczek,Kacper Taudul, Miłosz Januszkiewicz, Kasia Chmielewska, Patrycja Szlempo, Julita Kuskowska, Weronika Dziatkowska, Julia Leszczyńska, Filip Trzasko, Michał Kisłowski, Konrad Poreda, Bartosz Bester, Mateusz Tramp, Jacek Suchy, Ola Mejcz, Mateusz Czereszewski, Natalia Ekstowicz, Iwona Poreda, Beata Grudzińska, Natalia Kowalewska, Agnieszka Wielgus, Monika Wojtala-Taudul, Barbara Bester, Ewa Juszczyk, Katarzyna Żylińska, Dawid Karniłowicz, Marek Kuskowski, Paweł Kurkowski, Tomasz Grudziński, Krystian Wielgus i Tomasz Poreda.