Dziedzictwo – źródło tożsamości

dni_dziedzictwa_14_2Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny uczestniczy „Europejskich Dniach Dziedzictwa”. Tym razem oprócz ekspozycji tak zwanych DŻT-sów (dokumentów życia społecznego) gołdapski akcent znalazł się również w Rzeszowie w ramach tamtejszej akcji „Preteksty kulturalne”.

W Rzeszowie w ramach „Europejskich Dniach Dziedzictwa” Muzeum Okręgowe organizuje spotkania z kulturą żydowską i jednym z punktów programu będzie spotkanie z izraelskim poetą Amirem Orem, który zaprezentuje wybór swoich wierszy „Twarze” wydany w oficynie Biblioteki Publicznej w Gołdapi (kolejna promocja tej książki będzie miała miejsce 18 września w Warszawie).

Natomiast w sali nr 3 Biblioteki Publicznej i działu zbiorów specjalnych od 8 września będzie można oglądać ekspozycję gołdapskich dokumentów życia społecznego. Są to między innymi: ulotki, foldery, plakaty, fotografie, mapy i kroniki. To już będzie  stała ekspozycja biblioteczna, stopniowo uzupełniana i dotyczy głównie historii najnowszej naszej ziemi.

Tegoroczne „Europejskie Dniach Dziedzictwa”odbywają się pod hasłem: „Dziedzictwo – źródło tożsamości”.

dni_dziedzictwa_14_1

dni_dziedzictwa_14_2

dni_dziedzictwa_14_3

dni_dziedzictwa_14_4

Preteksty_kulturalne_plakatA2

Powiązane artykuły