Starosta uhonorował sportowców

medale_1Na starcie XXII Crossu Gołdapskiego, który odbył się 20 września 2014 r, w Lesie Kumiecie stanęło kilkadziesiąt biegaczy, w tym najmłodsi miłośnicy biegania. Przy okazji starosta Andrzej Ciołek wyróżnił Medalem „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” osoby, które swoją postawą w świecie sportu promują nasz powiat i miasto Gołdap.

Odznaczeni medalem zostali: Lech Kowalczyk, Dariusz Jurewicz oraz Dariusz Borucki.

Lech Kowalczyk jest zastępcą dyrektora OSiR w Gołdapi, działaczem sportowym, sędzią LA, PZN, a w latach 1971 – 1986 był piłkarzem Miejskiego Klubu Sportowego Rominta w Gołdapi. Po zakończeniu piłkarskiej kariery został trenerem grup młodzieżowych i grupy seniorskiej Rominty (1986 – 2012). Otrzymał wiele wyróżnień, w tym: Honorową Odznakę WOPR za zasługi – 1997, Brązową odznakę PZPN – 1997, Medal 80-lecia PZPN – 2000, Brązową Odznakę – Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej – 2000, Srebrną Honorową Odznakę PZPN – 2005.

Dariusz Jurewicz to rekordzista byłego województwa suwalskiego (8:43.85) na dystansie 3 km. Kilkakrotny mistrz województwa na bieżni i w przełajach. Zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 10 km w kategorii M40 z czasem 33;11 podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy we wrześniu 2014 r. Aktualnie z powodzeniem startuje w różnych biegach na terenie całego kraju w kategorii Masters.

Dariusz Borucki to biegacz amator o nieprzeciętnych wynikach sportowych. Ukończył 2 biegi 24 godzinne, 2 ultramaratony na 100 km, 39 maratonów (najlepszy rezultat 2:48:48 w 2001 r. Dębno) w Polsce, Europie i USA, kilkadziesiąt półmaratonów (najlepszy rezultat 1:17:17 w 2001 r. w Okonku) kilkaset biegów na krótszych dystansach (w sumie do 20.09.2014 r. – 274 biegi).

Biega i popularyzuje bieganie od 1983 r. Wielokrotnie nagradzany i uhonorowany za popularyzowanie lekkiej atletyki, m. in. Brązową Odznaką Honorowa PZLA w 2000 r. przez burmistrzów Chojnic, gdzie przez kilka lat pracował i służył w jednostce wojskowej. Od 2013 r. prezes i założyciel oraz jeden z pomysłodawców stowarzyszenia biegowego Łowcy Przygód.

Organizatorzy Crossu wyróżnili Andrzeja Ciołka tytułem „Przyjaciel Crossu Gołdapskiego”.

Wyniki znajdują się na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi:

http://osirgoldap.pl/aktualnosci/wyniki-xxii-crossu-goldapskiego/

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Starosta uhonorował sportowców

 1. Gołdapianin

  Kiedy ta propaganda wreszcie się skończy? Mam wrażenie że niedługo to Andrzej Ciołek wyskoczy z mojej lodówki z pękiem medali i dyplomem za …….. za coś tam, sam już nie wiem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Obserwator

  Panie starosto coś nie docenia Pan kobiet a przed wyborami to poważny błąd.
  Jednym słowem zaliczył Pan poważną wpadkę i liczę że odbije się to Panu na wynikach (no chyba że jakoś Pan wyjdzie z twarzą z tej sytuacji).
  Znam kilka Pań z Gołdapi które zasługują na uznanie a szczególnie Wasz najlepsza biegaczka w regionie. Dodam też że jest wicemistrzynią Polski w Triathlonie amatorów ale widać że tego się u Was nie docenia. Biega, pływa jeździ na nartach i rowerze do tego zawsze w czołówce. Zawsze na podium i co ?? Dobrze że chce zmienić klub i w krótce będzie promowała zupełnie inny klub.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. abcd

  Do Pana Obserwatora – widocznie Pani Emilia nie zamierza głosować na P. Ciołka. Szerze mówiąc ja też nie !!! Coś zrobić dla powiatu – oto zadanie dla Prawdziwego Starosty..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ha ha

  Do obserwator:)
  Pani/e obserwator bardzo dobra uwaga…a poza Emilką jest jeszcze kilka innych kobiet i kilku innych mężczyzn godnie reprezentujących i sławiących miasto Gołdap!!!!którzy nie szczędzą prywatnych środków(często nie małych) na rozwój swojej pasji…i tu nie chodzi o zmianę klubu ale bardziej o nie reprezentowanie miasta Gołdap

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. No tak… W moim odczuciu zdecydowanie godni uwagi i podziwu są wszyscy „Łowcy przygód” – prawdziwi pasjonaci, na dodatek promujący Gołdap:-) A Romek Piechociński i oldboje – ile oni zainicjowali fajnych wydarzeń sportowych.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Stanislaw

  Zgadzam się z obserwatorem w sprawie Pani Emilki. Proponuję też Witka Karniłowicza
  uczestnika półmaratonów Gołdap – Gusiew, Biegów Żubra w Białowieży, uczestnika Mistrzostw Polski Weteranów w biegach przełajowych w Ciechanowie, uczestnika biegów na orientację i wielu innych biegów

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Magdalena Mackiewicz, Starostwo Powiatowe w Gołdapi

  Szanowni Państwo, jeśli znacie osoby, organizacje lub instytucje, których inicjatywa, kreatywność i determinacja w realizacji przedsięwzięć w najwyższym stopniu zasługują na wyróżnienie, których działania i podejmowane decyzje przyczyniały się i nadal przyczyniają do rozwoju naszego powiatu, którzy w podejmowaniu swoich decyzji kierują się dobrem jego mieszkańców i ziemi gołdapskiej i którzy promują nasz powiat (również poprzez działania w SPORCIE), serdecznie zapraszamy do złożenia wniosków o przyznanie Medalu Starosty Gołdapskiego „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”. Wniosek znajduje się pod linkiem:
  http://powiatgoldap.pl/component/content/article/9

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. abcd

  Medale, zdjęcia – aby się tylko pokazać. Gdzie byłem/am, co robiłem/am. Sport to przyjemność dla siebie. Nie lubię takiego populizmu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...