Razem naprawdę jest bezpieczniej!

razem_bezpieczniej_1Realizacja projektu  „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja” minęła już półmetek i nie zwalnia tempa. Od maja 2014 r., kiedy to akcja ruszyła pełną parą, przeprowadzono już wiele działań, zarówno na drogach powiatu, jak też podczas plenerowych imprez i odwiedzin w szkołach.

Policjantki oraz przedstawicielki starostwa rozdające gadżety promujące projekt i odblaski można było spotkać chociażby na akcjach krwiodawczych organizowanych przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, rodzinnym rajdzie rowerowym, podczas „Kozackich Klimatów” oraz dożynek powiatowych.

Przeprowadzona została też akcja „Jestem widoczny – wspierajmy św. Krzysztofa”, której celem było uświadomienie, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W parafiach na terenach wiejskich naszego powiatu  przed poświęceniem pojazdów z okazji dnia patrona kierowców wszyscy otrzymali odblaskowe gadżety (zakupione w ramach II edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”), dzięki którym będą bardziej widoczni dla innych użytkowników dróg.

Na drogach powiatu cały czas trwają działania gołdapskiej policji skierowane do poszczególnych uczestników ruchu drogowego: kontrole stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, w tym autobusów dowożących dzieci do szkół oraz rejsowych, działania prewencyjno-kontrolne, pomiar prędkości pojazdów, sprawdzanie trzeźwości kierujących, patrole ze szczególnym zwróceniem uwagi na pieszych i rowerzystów.

Realizatorzy projektu, tj. Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi  przy współpracy z wieloma innymi organizacjami i instytucjami z naszego terenucały czas zachęcają do noszenia odblaskowych elementów – opasek, kamizelek, smyczy, nalepek, jednocześnie je rozdając.

Jedną z większych akcji przeprowadzanych podczas realizacji projektu „On, ty i ja …” są wizyty funkcjonariuszy policji w szkołach i przedszkolach powiatu. Podczas spotkań uczniom przypominane są najważniejsze zasady, które uchronią je przed niebezpieczeństwem – jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdzie się bawić, żeby nie zrobić sobie krzywdy, jak być bezpiecznym podczas jazdy rowerem. Dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe (chociażby podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”) podczas takich spotkań otrzymują odblaski, by móc je nosić po zmierzchu.

W akcje zaangażowany jest również starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który m.in. wspólnie z funkcjonariuszami policji rozdawał odblaski w szkołach w Pogorzeli i Galwieciach.

Sztandarowa akcja w naszym powiece promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym trwa – zachęcamy do udziału w konkursach, które już niedługo zostaną ogłoszone na stronie http://ontyija.powiatgoldap.pl/.

Realizatorami projektu są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi.

Działania w ramach projektu zaplanowano do końca 2014 roku. Ich koszt wyniesie 150.860,00 zł, z czego 94.560,00 zł to dotacja.

ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE – II edycja

Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”


Aktualności

Powiązane artykuły