Spotkanie w Warszawie z gołdapskim akcentem

amir_spotkanie_warszawa_13Ze sporym zainteresowaniem w kręgach literackich spotkały się dwie pozycje wydane w ciągu ostatnich miesięcy w oficynie „Z bliska” Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Zbiorek „Terra nullius” Kazimierza Brakonieckiego doczekał się już kilkunastu pozytywnych (w tym wręcz entuzjastycznych) recenzji. Wydarzeniem okazał się też wybór „Twarze” jednego z najbardziej znanych izraelskich poetów Amira Ora.

W ostatnich dniach odbyło się w Polsce kilka spotkań z Amirem Orem połączone z promocją wyboru „Twarze”. Jedno z nich miało miejsce w czwartek w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich i zakończyło się ożywioną dyskusją. Wśród uczestników spotkania obecna była między innymi córka Juliana Przybosia – Uta.

Spotkanie prowadziła prof. Beata Tarnowska, literaturoznawca i translatorka, współpracująca z gołdapskim wydawnictwem.

Amir Or był w Polsce po raz pierwszy, mimo tego że ma polskie korzenie sięgające czasów Kazimierza Wielkiego. Jest autorem około dwudziestu książek i laureatem międzynarodowych nagród literackich.

W spotkaniu uczestniczył również Mirosław Słapik, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi i redaktor serii.

Przypomnijmy, że w wydawnictwie „z bliska” ukazało się już 38 pozycji, z czego część była recenzowana w specjalistycznych pismach ogólnopolskich. W piątek dorobek oficyny prezentowany był w Olsztynie pośród innych wydawnictw regionalnych.

Powiązane artykuły