Kolejny pijany kierowca

paragrafNawet do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 57-letniemu mieszkańcowi gminy Banie Mazurskie, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Antoni Ł. został zatrzymany do kontroli drogowej na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wróbel. Mężczyzna miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Swoje postępowanie będzie tłumaczył w sądzie.

Wczoraj (18 września) kilka minut przed godziną 15:00 policjanci ruchu drogowego patrolując trasę wojewódzką w miejscowości Wróbel zatrzymali do kontroli osobowego opla vectrę. Autem kierował 57-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości Antoniego Ł. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany osobie wskazanej. Teraz mężczyzna ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto 57-latek może liczyć się z utratą prawa jazdy na okres nawet do 10 lat. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły