Pod pretekstem oferty wymiany drzwi okradł starszą kobietę

kodeks_kajdanki2, małeGołdapscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Mrągowa ustalili zatrzymali mężczyznę, który w Gołdapi okradł starszą kobietę, zabierając jej kopertę z pieniędzmi. Sprawca proponując usługę wymiany drzwi zauważył, gdzie kobieta trzyma pieniądze. Gdy poprosił ją o poczęstowanie kawą, wykorzystał okazję i jej nieuwagę, kradnąc 4 tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło 17 września br. około godziny 12:00, gdy do jednego z mieszkań w Gołdapi zawitał pracownik firmy zajmującej się stolarką drzwiową i okienną z propozycją usługi wymiany i montażu drzwi wejściowych. Gdy kobieta zgodziła się skorzystać z oferty, w mieszkaniu mężczyzna zauważył, gdzie pokrzywdzona trzyma kopertę z pieniędzmi. Następnie poprosił 77-latkę o kawę, po czym wykorzystując jej chwilową nieobecność w pokoju ukradł kopertę, w której znajdowały się 4 tysięcy złotych.

Mieszkanka Gołdapi po stwierdzeniu kradzieży natychmiast powiadomiła Policję. W wyniku podjętych działań

kryminalni szybko ustalili podejrzanego o kradzież pieniędzy. Okazał się nim 35 – letni Rafał C., mieszkaniec Mrągowa. Mężczyzna został zatrzymany przez mrągowskich funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły