Pierwszy wieczór za nami

tatiana_3Pierwsze spotkanie z kulturą białoruską wypełniła piosenka poetycka w wykonaniu Tatiany Bielanohaj z Mińska. Artystka jest autorką 6 płyt. Dwie z nich można było kupić po recitalu.

Piosenki autorskie zaczęła tworzyć w wieku 17 lat. W październiku 2004 r. została laureatką festiwalu „Jesień Bardów” w Bielsku Podlaskim zajmując pierwsze miejsce. W maju 2004 r. w warunkach poza studyjnych nagrała i wydała album „Tam gdzie jesteśmy” (20 piosenek, po połowie w językach białoruskim i rosyjskim).

W kwietniu 2006 r. też poza studiem nagrała i wydała album „Zobaczyć świat”. Prezentacja odbyła się podczas pierwszego koncertu solowego w muzeum Wańkowicza w Mińsku. W październiku 2006 r. zagrała koncert solowy w muzeum Bohdanowicza w Mińsku. W listopadzie 2006 r. zdobyła Grand Prix im. Jonasza Kofty – główną nagrodę na 24. Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA 2006 r. w Warszawie.

(Za portalem: http://www.ballada.pl)

Projekt został sfinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Powiązane artykuły