Pensje nauczycieli nie są zagrożone

Na te słowa starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka nauczyciele gołdapskiego liceum zareagowali oklaskami. Tym samym starosta ukrócił insynuacje, jakie ostatnio pojawiły się w mediach, iż zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli. Była to dobra wiadomość na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W uroczystościach z tej okazji zarówno w liceum jak i w Zespole Szkół Zawodowych uczestniczył starosta gołdapski. Złożył życzenia kadrze nauczycielskiej oraz uczniom, których zachęcił do czerpania garściami z wiedzy i pasji, jakie przekazują im nauczyciele.

Dzień ten był szczególnie miły dla dwójki uczniów – Marka Kalinowskiego z Liceum Ogólnokształcącego oraz Karoliny Kołodziej z Zespołu Szkół Zawodowych – jako najlepsi w swoich szkołach otrzymali stypendia Starosty Gołdapskiego. Tym samym udowadniają, iż inwestycja w siebie poprzez naukę opłaca się, jest doceniania przez innych i nagradzana.

Był to też wyjątkowy dzień dla pani Eweliny Jejer z Zespołu Szkół Zawodowych, uczącej języka angielskiego oraz pani Magdaleny Nadgłowskiej-Kołdys, psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gołdapi. Obie panie otrzymały awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Wizyta starosty w gołdapskich szkołach ponadgimnazjalnych była też okazją do obejrzenia efektów remontu w Zespole Szkół Zawodowych (m.in. sala gimnastyczna, szatnia) przeprowadzonego ze środków PFRON oraz pracowni komputerowej doposażonej w nowe meble w ramach projektu „Dobrze mieć zawód” (wkrótce znajdzie się w pracowni nowoczesny sprzęt komputerowy). Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym zainstalowane zostały niedawno nowe  tablice interaktywne, które wykorzystywane będą podczas innowacyjnych zajęć z matematyki, historii i języka angielskiego. Zostały one zakupione w ramach projektu „Pewnym krokiem w przyszłość”.

Wszystkie powyższe środki zewnętrzne są efektem skutecznych aplikacji Powiatu Gołdapskiego.

Materiał dostarczony przez Starostwo Powiatowe


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pensje nauczycieli nie są zagrożone

  1. upadek

    Ja nie mogę !!! Ludzie się cieszą i dziękują oklaskami za to że będzie im się płacić za pracę! Dobry przykład dla młodzieży. No cóż „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” Zielonej Wyspy Donalda ciąg dalszy. Do Ameryki ten artykuł wysłać i do Brukseli. Niech się pośmieją trochę.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...