Nie zabrakło i Gołdapi na sejnieńskich targach

sejny_2W przedostatni weekend września (20-21 września), w Sejnach goszczono wystawców z Polski i nie tylko na IV Międzynarodowych Targach Turystycznych i Wędkarskich na Pograniczu Expo Sejny 2014. 

Jak wskazuje nazwa celem było zaakcentowanie turystyki i gospodarki obszaru północno-wschodniej Polski, w tym bogatej oferty rybackiej terenu pojezierza.

Obok stoiska RPA uplasowało się stoisko ze schroniskami młodzieżowymi. Nie dotyczyło to tylko Podlasia, lecz również niemal całej Polski, w tym Warmii i Mazur, albowiem PTSM i SSM tych województw współpracują za sobą już od wielu lat. Nie zabrakło i Gołdapi na sejnieńskich targach, reklamowanej kartami wydanymi przez gołdapską S.KET- -Alternatywę (obecnie Alternatywę dla Duszy –SAdD) i książeczkami PTSM. Bowiem może nie każdy wie, ale w Gołdapi jest Szkolne Schronisko-Młodzieżowe, warto je promować jako tanie i bezpieczne dla młodych, aczkolwiek nie tylko dla młodych.

Targi zorganizowano w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, a głównym gospodarzem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie”.

Ewa Jurkiewicz, prezes SAdD, członek PTSM w Olsztynie

 


Aktualności

Powiązane artykuły