Gdy zmrok zapada coraz szybciej

SONY DSCDzisiaj w godzinach rannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi rozdawali kamizelki odblaskowe, zawieszki, smycze i opaski. Przedsięwzięcie ma związek z realizowanym wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi projektem pn.: „ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE”.

O tym, że na drodze trzeba być widocznym, warto przypominać zwłaszcza teraz w okresie jesiennym, gdy zmrok zapada coraz szybciej. Pieszy w kamizelce odblaskowej widoczny jest już z odległości 100 metrów. Osoby ubrane w jasną odzież mogą być zauważone z odległości 40-50 metrów. Z kolei piesi w ciemnych ubraniach przez kierujących zostają zauważeni w odległości 20 metrów od pojazdu. Podczas dzisiejszej akcji rozdawania odblasków gołdapscy policjanci zachęcali mieszkańców do korzystania z elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach.

Przy okazji przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami od 31 sierpnia 2014 roku piesi poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym muszą ubierać elementy odblaskowe. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły