Było w czym wybierać

dozynki_14_59W sobotę na placu Zwycięstwa można było nie tylko zapatrzyć się w smaczne regionalne kulinaria, ale także potańczyć przy muzyce ludowej, zakupić biżuterię i inne wyroby rodzimego rzemiosła. Dożynki Powiatowe trwały późnego wieczora. Dzięki pogodzie przez plac przewinęły się setki osób.

Impreza rozpoczęła się od wystąpień samorządowców oraz przedstawicieli województwa: wojewody Mariana Podziewskiego, marszałka Jarosława Słomy, starosty Andrzeja Ciołka i burmistrza Marka Mirosa.

Jak zwykle podczas takich wydarzeń wręczono odznaczenia zasłużonym dla rolnictwa, odbyły się konkursy na najlepsze stoisko, najlepszy chleb i najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Odznaką Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” uhonorowano:

Zdzisława Bartosiewicza, Wojciecha Białka, Stanisława Bielickiego, Jana Glińskiego, Mirosława Grygutisa, Krzysztofa Jurewicza, Tomasza Jurewicza, Piotra Kalinowskiego, Halinę Kunio, Piotra Kupicza, Jadwigę Pawlukanis, Feliksa Reczko, Leszka Skibę, Krzysztofa Święckiego, Jana Tereszko, Jacka Wójcika, Wiesława Wójcika, Pana Zdzisława Wójtowicza, Krzysztofa Zajączkowskiego, Mirosława Zajączkowskiego,Zbigniewa Zielińskiego, Mariusza Szyszko, Jadwigę Szulińską, Janinę Pietrewicz.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił 3 osoby Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego:Teresę Żyżyk, Jaromira Krajewskiego i Andrzeja Ciołka.

Wręczono również medale „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”, otrzymali je:

Mariusz Kimszal, Edmund Brodowski, Honorata Bajena, Agnieszka Jankowska, Mirosław Jankowski, Jan Brzozowski, Teresa Brzozowska, Irena Wilczyńska, Beata Bartosiewicz, Irena Wilczewska, Ryszard Waraksa, Kazimierz Kazaniecki, ks. Czesław Król, ks. Marek Duba, ks. Andrzej Jarząbek.

 

Wyniki konkursów Dożynki Powiatowe w Gołdapi 2014:

1. Chleb jasny:

I miejsce – Jan Brzozowski z Kozaki,

2. Chleb ciemny:

I miejsce – Zdzisław Orłowski z Żytkiejm.

Najlepsze stoisko z powiatu gołdapskiego:

I miejsce – sołectwo Żytkiejmy,

II miejsce – sołectwo Kozaki,

III miejsce – sołectwo Lisy.

 

Wyniki Konkursu na wieniec dożynkowy:

I miejsce – sołectwo Lisy – wieniec będzie reprezentował powiat gołdapski na dożynkach wojewódzkich,

II miejsce – sołectwo Kozaki,

III miejsce – sołectwo Żytkiejmy.

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Było w czym wybierać

 1. Marek

  Starosta Andrzej C. w swoim żywiole: przypinanie medali, wręczanie dyplomów i przedwyborcze umizgi do potencjalnych wyborców.
  A szpital już dawno spisany na straty.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Sektor publiczny - Fundatorzy Medali

  Niewolnicy sektora publicznego zarządzanego przez starostę harowali w sobotę i niedziele w sumie 18 godzin bez dodatków i dnia wolnego, zarabiając na medale starosty kiedy pan starosta bawił się na festynie. życzymy w przyszłości podobnej pracy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. romeczek

  medale i dyplomy jak za dobrej, glebokiej komuny, ale w pelni zrozumiale bo wybory za pasem pan startosta, burmistrz i wojewoda powinni wreczyc sobie nawzajem najwyzszy order bojownikow o koryto

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Faktem jest, że deszcz w ostatnich latach medali „Zasłużony dla Powiatu Gołdapskiego” przyczynił się do tego, że ta odznaka straciła mocno na znaczeniu i stała się takim sobie tylko gadżecikiem:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Marek

  Starosta, burmistrz, wojewoda, i ksiądz , czyli grupa trzymająca władzę. Dożynkowa agitacja się powiodła? Myślę że nie, bo nawet moja babcia powiedziała że na Marka to ani ona, ani żadna z jej koleżanek już nigdy nie zagłosuje.

  Pozdrawiam też Zdzicha i Rycha znad promenady, oby i im żyło się lepiej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Waleria

  Nie jestem zawiedziona, nie jestem rozczarowana – jestem po prostu w Polsce. Sfrustrowani ludzie i ich sfrustrowane komentarze 🙁 Według mnie medale sprowadzone powyżej do rangi banału na pewno nie są „gadżecikiem”, szczególnie dla tych, którzy je „otrzymywali w tym deszczu”, gdyż mimo wszystko chcą zrobić coś dla tego miasta i za to zostali wyróżnieni.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Konrad

  Byłem na dożynkach. Sam wiedziałem ile pracy i zaangażowania włożyli w organizację organizatorzy. Widziałem też zaangażowanie uczestników festynu, zadowolenie i uśmiechy na ich twarzach. Moim zdaniem dożynki były bardzo fajnym działaniem, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie i mile spędzić czas. Szkoda, że zawsze znajdą się tacy, którzy nic nie robią, ale jak trzeba „opluć” to są pierwsi. Jeżeli chodzi o medale starosty to gratuluje pomysłu. Moim zdaniem jest to cenne odznaczenie, które pokazuje ze docenia się nawet tych najmniejszych, którzy chcą coś robić dla tego powiatu, gminy. Wszystkim odznaczonym gratuluje. Gratuluje również organizatorom. A tym których jad i zazdrość zalewa, życzę spokoju i ukojenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Monia

  A mi się podobało i to bardzo. Impreza bardzo fajna, wiele atrakcji dla uczestników. Gratuluje organizatorom. Jeżeli chodzi o medale Starosty to jest to miły gest. Moim zdaniem narzekają Ci, którzy nie otrzymali.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Otrzymali, otrzymali… Nie idzie tu o zazdrość, ale (na zimno), że pewne rzeczy w nadmiarze się deprecjonują. Organizacyjnie impreza fajna i co najważniejsze z zaangażowaniem również uczestników, także tych ze stoisk:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Kalina

  Zamiast chleba dali nam igrzyska. A medale? Co takiego wielkiego zrobili, że je dostali?
  Ciekawe kiedy nasi włodarze obniżą wysokie podatki, powiększy strefę ekonomiczną, stworzą infrastrukturę pod rozbudowę przemysłu i przyciąga potencjalnych inwestorów, by tworzyć nowe miejsca pracy, warunki, żeby mieszkańcy nie uciekali i wreszcie powstał prawdziwy budżet gminy,a gigantyczny dług został zredukowany. Wtedy medale były naprawdę zasłużone. By mieszkańcy przyszłości nie sprzedawali koralików jak Indianie w Yellowstone, bowiem tylko rozwój przemysłu, który nie musi być ciężki, wystarczy przemysł lekki, kosmetyczny, przetwórczy, montownie sprzętu, zapewni nam zrównoważony rozwój i wzrost gospodarczy, nie turystyka w kierunku rozwoju której nasze władze na siłę popychają nasz region i która jak dotąd korzyści nam nie przynosi .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...