Wojewoda pozyskał pieniądze na dofinansowanie zakupu podręczników

Podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe dla uczniów szkół podstawowych – na ten cel zostanie przeznaczonych ponad półtora miliona złotych, które Ministerstwo Finansów właśnie przekazało wojewodzie warmińsko-mazurskiemu. Lada dzień środki te trafią do wszystkich podstawówek naszego regionu.

– Staramy się, aby baza dydaktyczna uczniów z naszego województwa była jak najpełniejsza. Stąd moje wystąpienia do Ministra Finansów o niemałe środki, które z pewnością pomogą wyposażyć uczniów w odpowiednie i niezbędne podręczniki. Wakacje jeszcze trwają i uczniowie z pewnością jeszcze nie myślą o szkole, ale dla nas, dla rodziców i nauczycieli ważne było, aby środki te przekazane zostały z pewnym wyprzedzeniem, co umożliwi zakup podręczników jeszcze przed zakończeniem okresu wakacyjnego – mówi wojewoda Marian Podziewski.

To jednak nie koniec. Na wsparcie w formie dofinansowania mogą liczyć także uczniowie uczęszczający w roku szkolnym 2014/2015 do klas II, III lub VI szkoły podstawowej, a także do klasy III szkół ponadgimnazjalnych. Za ponad 3 miliony 700 tysięcy, które przekazane zostaną z budżetu wojewody, sfinansowany zostanie zakup podręczników do kształcenia ogólnego i zawodowego.

Izabela Szpakowska – Biuro Wojewody Warmińsko-Mazurskiego


Aktualności

Powiązane artykuły