Czasami iluzja miesza się z rzeczywistością

We wtorek, na scenie gołdapskiego Domu Kultury w Gołdapi, gościliśmy znakomitych aktorów, którzy brawurowo odegrali szekspirowskie role. Trudne relacje ojciec-córka, intrygi międzyludzkie, jak czasami iluzja miesza się z rzeczywistością, w spektaklu „Burza”, pokazali Maria Pawłowska, Henryk Talar, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniowski, Mateusz Rusin. Po spektaklu aktorzy odpowiadali na pytania publiczności.
Pokaz spektaklu odbył się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Przed spektaklem Katarzyna Gawkowska poprowadziła warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy poznali podstawowe techniki aktorskie, wzięli udział w ćwiczeniach integracyjnych, improwizacyjnych, mających na celu uruchomienie wyobraźni i przygotowaniu widza do świadomego oglądania przedstawienia.

W ramach programu Teatr Polska, 15 września br, będziemy gościć Teatr Wierszalin ze spektaklem „Bóg Niżyński”, na który już dziś Państwa zapraszamy.

Fotografie Jarosław J. JasińskiAktualności

Powiązane artykuły