Nadszedł czas rozstania…

Kolejne wpisy z kroniki półkolonii prowadzonych przez Szkołę Podstawową nr 2.10 sierpnia 2014 r.

Po porannym apelu, jak zwykle, było drugie śniadanie. Następnie udaliśmy się nad Jezioro Gołdap, na plażę miejską. Tam kąpaliśmy się, graliśmy w siatkówkę, w piłkę nożną, wznosiliśmy budowle z piasku. Mieliśmy zabawy z chustą animacyjną i balonikami wypełnionymi wodą. Było miło, zabawnie, bezpiecznie.

Po powrocie do szkoły zjedliśmy obiad, a potem rysowaliśmy kolorową kredą po chodniku, graliśmy w ping – ponga i śpiewaliśmy – karaoke. Repertuar był bardzo urozmaicony.

Na krótko przed pójściem do domu otrzymaliśmy nagrody za budowle z piasku. Oto dzisiejsi laureaci:

I miejsce: Oliwia Bagińska, Arkadiusz Szewczuwianiec, Julia Kramkowska, Amelia Malinowska;

II miejsce: Filip Gryko, Maciej Gryko, Marcin Węcek, Olaf Rykaczewski;

III miejsce Maciej Słowikowski, Jakub Kliniewski;

wyróżnienie Erwin Furtan, Ernest Furtan, Kacper Godlewski, Patryk Godlewski, Tomek Grażulis, Oliwia Radziszewska.

Dzisiejsze półkolonijne spotkanie zakończyliśmy również zawiązaniem kręgu przyjaźni. Wszyscy z uśmiechem na ustach przekazali sobie jej iskierkę.

11 sierpnia 2014 r.

Jak zwykle, najpierw był apel i zdanie relacji ze stanu zastępu. Zjedliśmy jagodzianki, a następnie udaliśmy się nad Jezioro Gołdap, ponieważ jeszcze raz chcieliśmy popływać, poszukać muszelek, wznieść budowle z piasku. Pogoda bardzo dopisała, więc zrealizowaliśmy te plany. Oprócz chusty animacyjnej były balony. Druh Michał, Kamil i druhny: Ada, Beata, Klaudia uczyły, jak wykonać zwierzęta i przedmioty. Szybko powstawały szable, myszki, jamniki.

Na pół godziny przed obiadem część dziewczyn kończyła wydrapywanki, pozostałe malowały kredą po chodniku. Chłopcy grali w tenisa stołowego, piłkę nożną.

Kiedy przybyliśmy na obiad, czekał na nas kapuśniak. Choć zazwyczaj niezbyt smakuje, dzisiaj szybko znikał z talerzy. Na drugie danie był makaron polany sosem, w którym znajdowało się mięso drobiowe. Ach! Jakie to było dobre. Mniamucha!

Po obiedzie najpierw odbył się festiwal piosenki. Następnie rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody. Oto laureaci konkursów:

Wydrapywanka – moje imię – I miejsce Oliwia Radziszewska, Oliwia Murawska; II miejsce Rozalia Stanek; III miejsce Julia Nowak; wyróżnienie Katarzyna Witkowska, Aleksandra Jasionowska.

Budowla z piasku – I miejsce Erwin Furtan, Dominik Osiński, Szymon Wysocki; wyróżnienie Eryk Racis

Festiwal piosenki – repertuar dowolny – dzieci młodsze: 5- 8 lat Aleksandra Słowikowska, Dominik Osiński, Marcel Zalewski; dzieci starsze: 9 – 12 lat: Oliwia Bagińska, Natalia Górska, Zofia Sidor; zespoły Aleksandra i Maciej Słowikowscy.

Nadszedł czas rozstania, ponieważ dzisiaj koniec półkolonii

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za aktywny udział w śpiewach, grach i zabawach podczas półkolonii „Poznaj swój region”. Każdy dostał wyposażony piórnik i słodycze.

 

Kadra półkolonii dziękuje wszystkim dzieciom za bardzo aktywny udział we wszelkich działaniach i… szczery uśmiech.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,

W każdym życzliwym słowie,

I przyjaznym geście,

W każdym pomocnym czynie.

Phil Bosmans

Organizator półkolonii „Poznaj swój region”- Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem” ogromnie dziękuje za dofinansowanie wypoczynku: Gminie Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi, Nadleśnictwu Gołdap.

Bardzo dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego za udostępnienie szkoły, nadleśniczemu Andrzejowi Wyłuckiemu za możliwość korzystania z wiaty edukacyjnej w Lesie Kumiecie.

Bez pomocy wymienionych instytucji i osób zorganizowanie półkolonii byłoby trudne.


Aktualności

Powiązane artykuły