Kolejnych pięciu kierowców pod wpływem alkoholu

napis-policja-11Patrole Policji oraz Straży Granicznej zatrzymały do kontroli pięciu kierowców będących pod wpływem alkoholu. Tym razem trzech kierujących samochodami, motorowerzysta i rowerzysta, staną przed sądem. Dwaj cykliści będą musieli liczyć się z karą aresztu bądź grzywny, natomiast kierujący pojazdami z karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

W najbliższym czasie pięciu kierujących stanie przed sądem, po tym jak wsiedli za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. W miniony weekend patrole ruchu drogowego gołdapskiej Policji oraz funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie Gołdapi oraz gminy Banie Mazurskie zatrzymali pięciu kierujących na „podwójnym gazie”.

W nocy z piątku na sobotę (15/16.08) około godz. 01:00 w Gołdapi na ul. Cmentarnej w ręce strażników granicznych wpadł kierujący osobowym seatem. 20-letni Wojciech K. został zatrzymany do kontroli i poddany badaniu na trzeźwość. Jego wynik był zbliżony do około 2 promili alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca zatrzymany został do kontroli przez gołdapską drogówkę w sobotę (16.08.) około godz. 15:10 w Pogorzeli. 34-letni mieszkaniec powiatu oleckiego Paweł T. wsiadł na motorower w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila.

Tego samego dnia ok. 19:50 w Starym Gajdzie (gmina Banie Mazurskie) patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego vw. Okazało się, że Józef B. jechał golfem mając blisko 1,5 promila. Ponadto 44-latek wsiadł za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień.

Wczoraj (17.08) około 13:20 w Sapałówce patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. Funkcjonariusze przebadali 51-letniego cyklistę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że Jerzy D. był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila.

Ostatni kierujący wpadł w ręce strażników granicznych dzisiejszej nocy w Jagoczanach. Kilka minut po północy funkcjonariusze zauważyli daewoo Tico, którego kierowca na widok radiowozu zaczął przyspieszać. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 37-letni Dariusz G. wsiadł za kierownicę auta mając 2 promile. Mieszkaniec gminy Banie Mazurskie stracił prawo jazdy.

Teraz wszyscy mężczyźni ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdów w stanie po użyciu alkoholu w ruchu lądowym oraz pojazdów innych niż mechaniczne (w tym przypadku rower) podlega karze aresztu albo grzywny, natomiast w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości to kara pozbawienia wolności do 2 lat. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły