Długi weekend na granicy

kontrola_graniczna_2013_mW czasie długiego weekendu granicę polsko – rosyjską przekroczyło 84 184 osób. Straż Graniczna odnotowała 3 przypadki przedstawienia do kontroli granicznej podrobionych dokumentów i wydała cudzoziemcom 19 odmów wjazdu do Polski.

W dniach 14-17 sierpnia do odprawy granicznej na drogowych przejściach granicznych W-MOSG zgłosiło się ponad 37 tys. obywateli Polski oraz blisko 46,5 tys. cudzoziemców, z czego prawie połowa okazała do kontroli zezwolenia małego ruchu granicznego.

Największe natężenie ruchu wystąpiło w sobotę 16 sierpnia. Granicę przekroczyło łącznie 24 151 osób, w tym ponad 15 tys. cudzoziemców, głównie Rosjan.

Funkcjonariusze Straży Granicznej bardzo wnikliwie weryfikowali dokumenty przedstawiane przez podróżnych.

W drogowym przejściu granicznym w Bezledach ujawniono podrobioną polisę OC i podrobione prawo jazdy. W pierwszym przypadku obywatel Rosji okazał do kontroli ubezpieczenie pojazdu, które firma ubezpieczająca wydała na zupełnie inny samochód. Podobnie było z litewskim prawem jazdy, które podczas odprawy przedstawił obywatel Polski. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że blankiet dokumentu był wydany na dane innej osoby.

Fałszerstwo rosyjskiego prawa jazdy wykryli również funkcjonariusze SG na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Rosjanin legitymował się dokumentem wykonanym na wzór oryginalnego. Zabezpieczenia blankietu znacznie odbiegały od przyjętego wzoru.

Ponadto, Straż Graniczna wydała podczas minionego weekendu 19 odmów wjazdu. Powodem był: brak ważności dokumentów podróży i wiz oraz nieposiadanie w niektórych przypadkach odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej cel i warunki pobytu. (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły