Bezrobocie się zmniejszyło

logo_pup1Powiat gołdapski jest w dalszym ciągu pośrodku w województwie warmińsko-mazurskim jeśli idzie o stopę bezrobocia – czyli na 11. miejscu (i na 50. w kraju). W stosunku do końca czerwca ubiegłego roku liczba bezrobotnych spadła u nas o 174 osoby (w tym o 137 w gminie). Jednocześnie stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,5 proc.

Stopa bezrobocia w powiecie gołdapskim wynosi 21,6 proc. O 100 zmniejszyła się ilość osób będących u nas na zasiłkach dla bezrobotnych (jest 299 osób). W regionie najwyższe stopy bezrobocia wykazują powiaty – bartoszycki, braniewski i piski.

Podobno aktualnie zapotrzebowanie do PUP na kilkadziesiąt stanowisk pracy złożyła jedna z nowych gołdapskich firm.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Bezrobocie się zmniejszyło

 1. ups

  a można szczegóły. ilu dostało pracę ilu wyjechało na zachód ilu straciło prawo do zasiłku więc straciło bycia prawo bezrobotnym. I jeszcze jedno ile miejsc pracy załatwili bezrobotnym urzędnicy urzędu.???????????????/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. marta

  Niby bezrobocie się zmniejszyło, a ludzie tracą pracę, poszukują nowej, w większości przypadków bezskutecznie. Po śmietnikach zdobywają środki utrzymania i pożywienie mnóstwo ludzi, czemu nikt tym się nie zajmie, nie zainteresuje – ludzie żywiący się w śmietnikach, TRAGEDIA!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. kolo

   Zauwazyłem również ludzi którzy zajęli się „puszkarstwem” ale są zdolni fizycznie ale nie,chyba -psychicznie. Nikt tych ludzi nie pokierował że można żyć inaczej, pracow-ać,zarabiać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Gołdapianin

  O tak, zawsze przed wyborami bezrobocie spada, zadłużenie gminy maleje, samochody mniej palą, droga staje się krótsza,czas wolniej płynie, a kobiety z wiekiem pięknieją. 🙂 I jak myślicie, czyja to zasługa, no czyja?
  Dobranoc 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. zasługa

   Pana Andrzeja???????

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Socjotechnika Goebellsa

  Od 25 lat rządy i media jedynie manipulują opinia publiczna, a ani jeden z publikowanych wskaźników nie oddaje rzeczywistości. Najlepszym przykładem kłamstw i propagandy w RP jest podawane w mediach 13% bezrobocie. Choć tak naprawdę bez pracy w pl jest ponad 36 procent ludzi w wieku roboczym (Eurostat i GUS), to bezrobocie oblicza się na podstawie osób ZAREJESTROWANYCH w Urzędzie Pracy. Na zachodzie każdy BEZROBOTNY jest zarejestrowany w UP => na tej podstawie dostaje zasiłek, bezpłatne leczenie czy mieszkanie miejskie. U nas po 6 miesiącach głodowego zasiłku większość bezrobotnych nawet się nie rejestruje ponownie. Bo i nie powodu się rejestrować o ile nie potrzebuje akurat ubezpiecz med.13% bezrobocie jest kolejna fikcja. Jak ktoś chce sam się o tym przekonać – wystarczy wpisać w Google: Eurostat Employment rate, age group 15–64. Dodając emigrantów,którzy wg. danych Urzędy Skarbowego o liczbie Polaków, którzy w 2013 roku zadeklarowali, że osiągali po raz pierwszy dochody poza granicami Polski. To blisko 300 tys osób. Dobrze zarządzane i zorganizowane Niemcy, mają dane dotyczące nowych płatników podatków za Odrą i było to w zeszłym roku 182 tys. posiadaczy polskiego paszportu. W UK wydano Polakom 48 tys. NIN – numerów ubezpieczenia, by go uzyskać trzeba wskazać źródło dochodów. Reszta to pewnie tradycyjnie w UE: Holandia, Włochy, Szwecja, a poza UE: Norwegia i Szwajcaria. Jeśli ta tendencja się utrzyma to 2016 roku, kiedy rząd RP zostanie „zmuszony” do podania prawdziwych danych będziemy już krajem poniżej 35 mln. mieszkańców. Ale pewnie wkrótce 2 mln wróci bo Tusk ma dla nich ofertę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...