Wizyta przedstawicieli MEN

wizyta_men_3Na zaproszenie przewodniczącego Rady Powiatu Leszka Retela w Gołdapi przebywała szefowa gabinetu ministra edukacji Marta Czapińska wraz ze współpracowniczkami. Goście odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 3 oraz Bibliotekę Publiczną.

Marta Czapińska propaguje projekt związany z dostosowywaniem działań edukacyjnych do potrzeb rynku pracy.

W dyskusji, która odbyła się Bibliotece Publicznej oprócz wymienionych wzięli również udział: sekretarz Starostwa Powiatowego Anna Rawinis, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Mioduszewski i dyrektor Biblioteki Publicznej Mirosław Słapik.

To nie była pierwsza wizyta Marty Czapińskiej w Gołdapi – przed kilkoma tygodniami przebywała w naszym mieście wraz z biznesmenami zajmującymi się sponsorowaniem działań edukacyjnych.


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Wizyta przedstawicieli MEN

 1. abc

  A dlaczego innych dyrektorów szkół nie było na spotkaniu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. goldapianin

  Bo to jest właśnie Przewodniczący rady powiatu – przecież jemu nie chodzi o dobro Gołdapi czy dobro poszczególnych szkół.
  Wybory zbliżają się. Nie zapomnimy Tego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. cba

  Dostosowywanie działań edukacyjnych do potrzeb rynku pracy? Czyli co? Do programu ostatniego roku polonistyki wprowadza trzy nowe przedmioty: przygotowanie hamburgerów, dostawę pizzy i – fakultatywnie – robienie loda?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Warto czasem policzyć do dziesięciu zanim coś się powie, bo to miał być grzmot, a wyszedł Tobie bąk z kleksem:-) To akurat dotyczyło szkół zawodowych albo takich ośrodków jak choćby OHP.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. cba

  Cytując tzw. internety o tzw. rynku pracy naraziłem się Redakcji i otrzymałem pouczenie. Przyjmuję je w pokorze. Redakcja, świadomie lub nie, posłużyła się cytatem z politycznych przemyśleń pewnego „klasyka” demokracji, zwanej socjalistyczną, ludową czy coś w tym stylu. Posłużę się więc także znanym Wam „klasykiem” i powiem tak: zareagowaliście jakbym Wam w portki jeża wrzucił…
  Odpuszczam czepianie się określenia, które szczególnie w regionie przodującym we wskaźnikach wiadomo czego brzmi jak absurd. Ważniejsze jest to, że w notatce nie ma informacji o EFEKTACH spotkań, o USTALENIACH bądź PLANACH. Jak one ewentualnie mają przekładać się na funkcjonowanie szkół. To, że pan X spotyka się z panem Y niewiele nas obchodzi (a już na pewno nie to, co i za ile zjedli jak ci u Sowy). Interesują nas EFEKTY. A tu o tym ani słowa. Dyskusja była i tyle. Też od czasem policzcie…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. goldapianin

  „To akurat dotyczyło szkół zawodowych albo takich ośrodków jak choćby OHP. ”
  ok żeby nie być czepliwym czy na spotkaniu był dyrektor OHP lub SZKOŁY ZAWODOWEJ ????? czy przedstawiciel ministerstwa zwiedził te placówki czyli szkoła zawodowa czy OHP – no chyba nie więc jeżeli nie to co? to promocja SP3 ?!?!?!?!?!.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...