Weekendowy przemyt

kontrola_graniczna_2013_m2W sobotę i niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli w województwie warmińsko-mazurskim, ujawnili przemyt papierosów o łącznej wartości 12500 zł. Natomiast w Gołdapi zatrzymano przelewającego nielegalne paliwo.

W sobotę podczas odprawy granicznej w Bezledach w pojeździe 25-latka, obywatela Polski, funkcjonariusze ujawnili próbę przemytu papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości 3000 zł. Towar ukryty był w przednich siedzeniach, drzwiach, bagażniku, nadkolach oraz konsoli pojazdu.

Na drogowym przejściu granicznym w Gronowie mundurowi ujawnili 1600 sztuk nielegalnych papierosów u obywatelki Rosji. Kobieta chciała wwieźć nielegalny towar do Polski i sprzedać.

W Gołdapi zaś funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który przy swoim garażu przelewał paliwo przywiezione z obwodu kaliningradzkiego. Okazało się, że w garażu, w plastikowych kanistrach mężczyzna posiadał jeszcze 140 litrów paliwa oraz ponad 360 paczek papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Jak się okazało nie był to jedyny garaż w Gołdapi z akcyzowym towarem. W przygranicznym mieście mundurowi podczas działań łącznie ujawnili towar o wartości prawie 5000 zł.

Również w nocy funkcjonariusze prowadzili działania. Kontrolerzy z bezledzkiej placówki u kierowcy oraz pasażerki osobowej KIA ujawnili papierosy marki JIN LING o szacunkowej wartości 2500 zł.

Od początku roku Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ujawnił przemyt towarów przewyższających łączną wartości 2 mln 900 tys. (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły