Policjanci podsumowali „Dni Gołdapi 2014″

gwiazda_goldapi

Policjanci z miejscowej komendy podsumowali stan bezpieczeństwa podczas koncertowych „Dni Gołdapi 2014”. Dwa dni imprezy odbyły się bez zakłóceń. Mieszkańcy, turyści i przyjezdni goście mogli czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze interweniowali w nielicznych przypadkach zakłócenia ładu i porządku. Obyło się bez poważnych zdarzeń kryminalnych i utrudnień na drogach.

W piątek i sobotę (18,19.07.) kilkudziesięciu policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów oraz gości podczas trwania imprezy „Dni Gołdapi 2014”.

Gołdapscy funkcjonariusze podczas tegorocznej imprezy i po jej zakończeniu na terenie miasta odnotowali bardzo nieliczne przypadki zakłócenia ładu i spokoju publicznego. Podczas dwóch dni koncertów i imprez towarzyszących było bezpiecznie. Jedynie w piątek(18.07.) około godziny 23:20 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony o osobach szarpiących się przy budynku miejscowego dworca PKS. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i szybko opanowali sytuację, natomiast osoby odpowiedzialne za zakłócenie ładu i porządku publicznego ponieśli konsekwencje w postaci mandatów karnych.

Ponadto uczestnicy imprezy mogli skorzystać z pomocy specjalnie powołanego policyjnego punktu obsługi interesantów. Pytania o drogę, program imprezy, organizację ruchu – na tego typu pytania najczęściej odpowiadali gołdapscy mundurowi. Tak samo, jak bezpieczny przebieg imprezy, ważna była kwestia związana z dojazdem i wyjazdem z targowiska miejskiego w Gołdapi. Dzięki policjantom drogówki ruch odbywał się płynnie, nawet kiedy po koncertach imprezę opuszczało kilkaset osób.

W Gołdapi i w pobliżu miejscowości nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły