Wróciliśmy niezmiernie zadowoleni

My, uczniowie klasy IVa, IVb i Vb, z SP2 wybraliśmy się 2 czerwca na wycieczkę do Olsztyna. Nad tym, abyśmy przyjemnie spędzili czas, czuwały panie: Małgorzata Marcinkiewicz, Bożena Giedrojć, Ewa Pastuszka. Znane są nam z poprzednich wycieczek zabytki Olsztyna, teatr, Planetarium, więc tym razem wybraliśmy się do Makumba Park – parku rozrywki.

W ciągu prawie sześciu godzin w Makumba Park przeszliśmy jedną trasę w parku linowym (jeden z największych parków linowych w Polsce, 4 trasy do wyboru- wybiera dzieci przewodnik, bierze pod uwagę ich umiejętności; ponad 100 przeszkód między drzewami, 7 zjazdów tyrolskich) – pomarańczową. Daliśmy radę!

Zwiedzaliśmy z przewodnikiem park tematyczny, w którym jest kilkadziesiąt kilkumetrowych owadów, wykonanych przez artystę plastyka z dbałością o ich budowę anatomiczną.  Poznaliśmy zwyczaje i życie owadów.

Wybraliśmy po kilka gipsowych figurek owadów, by je następnie pomalować.

Przeszliśmy przez wioskę domków na drzewach: 20 domków umieszczonych na wysokości ponad 3 m, połączonych ze sobą tunelami sprawnościowymi.

Zjedliśmy na miejscu pyszny obiad.

Byliśmy w Centrum Kormoran na torze kartingowym. Jeździliśmy po 300 – metrowej pętli o prawdziwej, asfaltowej nawierzchni z profesjonalnymi bandami używanymi na najlepszych torach świata.

Wróciliśmy niezmiernie zadowoleni. Bardzo dziękujemy za przygotowanie tak atrakcyjnego programu.

Uczestnicy wycieczki


Aktualności

Powiązane artykuły