Poznały krótką historię kina

Dzieci z klas IIIa, IVa, IVb, ze szkoły podstawowej nr 2, pod opieką Aliny Oleszczuk i Małgorzaty Marcinkiewicz, wybrały się 6 czerwca do Domu Kultury w Gołdapi na warsztaty poświęcone tajnikom animacji filmowej. Zostały one przeprowadzone w ramach projektu Młodzieżowej Akademii Kinowej.
Dzieci poznały krótką historię kina. Dowiedziały się, czym jest animacja i jakie są jej rodzaje. Po warsztatach potrafią powiedzieć, czym się charakteryzuje animacja rysunkowa, wycinankowa, lalkowa, materiałów sypkich, fotograficzna, komputerowa, ognia i światła. Każda z nich omówiona została przez prowadzącego na konkretnym ujęciu z określonego filmu. Wiedzą także, jaka jest różnica w użyciu podczas animacji lakowej: pacynki, kukły, marionetki, jawajki, mapeta. Dzieci pomyślnie przeszły przez test z zadaniami zamkniętymi przygotowany na koniec warsztatów.
Podsumowaniem zajęć była projekcja filmu „Wyspa Dinozaura 2”, który uświadamiał, jak wielką wartością jest posiadanie rodzeństwa, a także odpowiedzialność za drugą osobę.
Warsztaty wzbogaciły wiedzę o filmie animowanym, bardzo popularnym i chętnie oglądanym przez dzieci gatunku.

Bardzo dziękujemy nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika za współpracę, dzięki której uczniowie obu szkół całkowicie uniknęli deszczu.


Aktualności

Powiązane artykuły