Święto u leśników

W Nadleśnictwie Gołdap, w piątek 6 czerwca, z okazji 90-lecia Lasów Państwowych odbyła się uroczysta narada leśników. W trakcie narady przedstawiono rys historyczny Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, a także zaprezentowano m.in. zadania Nadleśnictwa w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, edukacyjnej i ochrony przyrody.Uroczystość była również okazją do pożegnania pracowników odchodzących na emeryturę oraz wręczenia aktów powołania na stanowisko leśniczego ich następcom.

Po naradzie, w kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Gołdapi odbyła się msza święta. Uroczystość zakończyła się przy nowo wybudowanej wiacie edukacyjnej przy leśniczówce Kumiecie, której symbolicznego otwarcia dokonali starosta gołdapski i nadleśniczy Andrzej Wyłucki.

Zdjęcia: Marek Hurec

 


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Święto u leśników

 1. Mazur

  Lasy Państwowe Zacna Instytucja jedna z ostatnich ostoi majątku polskiego w Polsce ostatnio nękana przez rozbujnika Donalda haraczem w postaci wielu milionów złotych. Reszta polskich zasobów została bezmyślnie sprzedana zagranicznym korporacjom przez polityków mieniących się patriotami. W związku z tym, że jestem idolem lokalnych produktów spożywczym pozwolę sobie na małą dygresję oczywiście nie godzącą w organizatorów w/w Święta. Gołdap, Zdrój, uzdrowisko, wody lecznicze …itd. A na stołach Cisowianka. Mam pytanie czy w Gołdapi lub okolicy jest produkowana ( rozlewana ) jakaś woda mineralna lub inna ? Ponieważ nie posiadam na ten temat wiedzy. ?

 2. Czasy świetności Polski to czasy I Rzeczpospolitej. To czasy w których były wielkie majątki, do których należały też lasy, były prywatne.

  Obecnie Polska jest rozkradana. Rozkradane są prywatne dochody osób fizycznych, dlatego w postkomunistycznej Polsce nie ma wielkich, polskich, prywatnych firm które stwarzają bogactwo krajów i narodów. Rząd tylko i wyłącznie wydaje to co zabrał pod przymusem podatnikom. Inwestycje mogą być tylko prywatne. A obecnie za pieniądze zachachmęcone zwykłym ludziom żyją, jak pączki w maśle, na bogato, okrągłostołowe gnidy. Albo wydają łupy na pedalskie tęcze.

  Priorytet to likwidacja przymusu płacenia składki emerytalnej dla osób które składek jeszcze nie wpłacały, i mniejsze wymagania dla zakładania tzw. „działalności gospodarczej. A to po prostu rodzaj koncesji na prowadzenie produkcji i handel.

  Aby to zrobić trzeba wszystkich wazeliniarzy i miernoty posłać won. To może i polskie lasy się ostaną do uczciwej prywatyzacji w uczciwe, polskie, spracowane ręce.

 3. Mazur

  Panie Piotrze ( … ) do uczciwej prywatyzacji ( … ) ??? Proszę wskazać mi i czytelnikom jeden przykład uczciwej prywatyzacji w RP. Lasów Państwowych nie wolno w żadnym wypadku prywatyzować. Jeśli dojdzie do prywatyzacji lasy kupią jak to Pan określił ” gnidy okrągłostołowe ” lub ich potomkowie – znam osobiście taką ” gnidę „, ktora odmówiła kilka lat temy podpisu pod petycją społeczną dot. wyłączenia LP z prywatyzacji . Wówczas nie będzie żadnej gospodarki leśnej. Będzie tylko wyrąb i stawianie tablic teren prywatny wstęp zabroniony. Majątek Lasów Państwowych powinień być zabezpieczony w Konstytucji jako podstawowe dobro narodowe, które nie podlega, żadnym pseudoprywatyzacjom.!

 4. Mazur

  A tak wogóle ” gnidy okrągłostołowe ” mają już tyle kasy i gruntów w RP, że zawsze będzie ich stać na posadzenie lasu ale nigdy tego nie zrobią bo w kręgach pasożytniczych nie tworzy się tylko żeruje na innym organiźmie.

 5. Przecież o tym piszę. Priorytet to umożliwianie powstania w Polsce tzw. klasy średniej. Dopiero potem uczciwa prywatyzacja.

 6. Mazur

  Majątek prywatny ma być budowany od podstaw w wyniku uczciwej działalności gospodarczej a nie w wyniku prywatyzacji mająków państwowych. Prywatyzacje majątku państwowego zawsze generowały i generują przekręty, korupcję … itd. Powiem więcej , w najbliższym okresie dojdzie do likwidacji takiego tworu jakim jest Agencja Nieruchomości Rolnych, która dysponuje również lasami i gruntami nadającycmi się do zalesienia a nienadającymi się do upraw rolnych. W/w grunty przydatne pod zalesianie i lasy podległe ANR powinny być Ustawą przekazane Lasom Państwowym a nie gminom. Lasy Państwowe są gwarantem prowadzenia właściwej gospodarki leśnej. Lasy Państwowe jeśli wytną las to napewno go też posadzą. Prywatni właściciele nie gwarantują niczego oprócz wyrębu.

 7. Ależ państwo nie jest od działalności gospodarczej bo działalność użyteczną sama w sobie prowadzą tylko prywatne podmioty. Wszak Ordynacja Zamojska została ukradziona przez bolszewików po 45′, a była wspaniałym przykładem prywatnej działalności Polaków. Państwowe i tak trzeba oddać prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom, albo sprzedać. Ale nie od razu, przez platformersów, tylko z tołkiem. Nic co państwowe nie jest gwarantem czegokolwiek, bo jest państwowe i funkcjonowanie tegoż zależy od wiatrów na Wiejskiej w Warszawie. Przykład – machlojki przy OFE i ZUS. Trzeba odwlekać prywatyzację lasów (z małej litery – jako tereny z runem i wiewiórkami), po to żeby się ostały do momentu w którym zwykli Polacy będą się bogacili, zamiast wazeliniarzy.

 8. Mazur

  Cytuję Pana Piotra( … ) Ależ państwo nie jest od działalności gospodarczej ( … ). Częściowo mógłbym się z Panem zgodzić ale w przypadku Lasów Państwowych upaństwowienie działalności jest niezbędne, ponieważ lasy w RP to nie tylko masa drewna do pozyskania. Lasy w RP to bioróżnorodność, to ochrona gatunków roślin i zwierząt, to rezerwuar wody, to polityka przebudowy lasów, to badania naukowe, to ochrona krajobrazu , to ochrona lasu, to zrównoważona polityka eksploatacyjna …itd. Żaden prywaciarz tego nie będzie realizował , prywaciarz bedzie chciał generować za wszelką cenę zyski kosztem lasu, zwierząt a tym samym kosztem wszystkich nas.

 9. Ależ majątki szlacheckie były prywatne i działały świetnie. To nie państwo posadziło lasy i państwo nie jest potrzebne do ich istnienia.