„Są różne piękne, wielkie stolice, // A ja Warszawą moją się szczycę…”

wycieczkaW dniach 17 – 18 czerwca 46 uczniów naszej szkoły pojechało na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną w ramach realizacji zadania publicznego – Spektakl, konkurs i wystawa prac pokonkursowych pt. :Patriota? Kto to taki?, dofinansowanego ze środków Gminy Gołdap.

Warszawa zrobiła na nas duże wrażenie. Najpierw udaliśmy się do ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, które są jednymi z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie eksperymentowaliśmy i przede wszystkim dobrze się bawiliśmy, korzystając z ponad 450 eksponatów zgrupowanych w sześciu tematycznych galeriach. Byliśmy też w Teatrze Robotycznym, Parku Odkrywców i planetarium „Niebo Kopernika”. W planetarium, z zapartym tchem, odkrywaliśmy wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa podczas oglądania filmu „Na skrzydłach marzeń” w technologii 3D. To także pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony.

Po emocjach doznanych w CNK udaliśmy się do kina, w galerii Arkadia, na film w 3D pt. „Czarownica”.

Pod koniec dnia pojechaliśmy do hotelu „Eden” w Okuniewie, gdzie spędziliśmy noc.

Drugiego dnia, po wczesnej pobudce i smacznym śniadanku, udaliśmy się do Sulejówka. Zwiedziliśmy Muzeum Józefa Piłsudskiego i z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wspomnień młodszej córki patrona naszej Szkoły.

Następnym etapem naszej wycieczki były Łazienki Królewskie. Spacerując po Parku Łazienkowskim, obejrzeliśmy Pałac na Wodzie, amfiteatr, Podchorążówkę i Pałac Myślenicki. W parku naszą uwagę przykuły oswojone wiewiórki i piękne pawie.

Po zwiedzeniu Łazienek udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjechaliśmy na XXX piętro, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy.

W drodze na Stare Miasto, odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

Maszerując Krakowskim Przedmieściem podziwialiśmy Pałac Prezydencki. Zrobiliśmy obowiązkowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta na tle Zamku Królewskiego. Nie posiadaliśmy się z radości, kiedy na Rynku Starego Miasta mogliśmy oddać się naszej ulubionej rozrywce – zakupowi pamiątek.

Na koniec pojechaliśmy do zoo. Lwy, nosorożce, żyrafy, słonie, goryle i wiele innych zwierząt podbiło nasze serca.

W drodze powrotnej zaliczyliśmy McDonalda w Ostrołęce i dopiero wtedy byliśmy gotowi wpaść w ramiona naszych bardzo stęsknionych rodziców.

Wycieczka udała się. Pogoda dopisała. Zdjęć i pamiątek mamy bez liku. Wspomnień wystarczy na bardzo długo.

Weronika Adamczyk i Agnieszka Gutowska kl. VI


Aktualności

Powiązane artykuły