Kolejne nagrody dla „Gniazda”

_JJJ3403Wiosną tego roku uczestnicy pracowni fotografii „Gniazdo” odnieśli kilka sukcesów w konkursach wojewódzkich. W kwietniu rozstrzygnięty został konkurs „Mój zabytek”, zorganizowany przez Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie.

Zadaniem młodzieży w wieku gimnazjalnym było wyszukanie w swoim domu ciekawego – starego przedmiotu, dokumentu lub fotografii, kreatywne go sfotografowanie i wnikliwe opisanie swojego „ulubionego zabytku”.

Jury obradowało w składzie: Elżbieta Jelińska – dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Anna Juszczyszyn – Miejski Konserwator Zabytków w Olsztynie i Bartosz Ordelewski – historyk sztuki, fotografik – Pałac Młodzieży w Olsztynie.

Po zapoznaniu się z 226 pracami 78 autorów jurorzy zakwalifikowali do wystawy 34 prace 26 autorów i postanowiło przyznać 10 równorzędnych wyróżnień.

Wśród osób wyróżnionych znalazł się Mateusz Świtaj, uczestnik zajęć fotograficznych od 2013 roku. Zaprezentował cykl 3 prac pod wspólnym tytułem „Żelazko z duszą”.

Na stronie Pałacu Młodzieży widoczna jest relacja z podsumowania konkursu:

http://www.palac.olsztyn.pl/protokol-z-posiedzenia-jury-wojewodzkiego-konkursu-fotograficznego-moj-zabytek-w-dniu-11-04-2014-r-palac-mlodziezy-w-olsztynie.html

W maju trójka fotografów (Zuzanna Klaudia Osiecka, Milena Hołdyńska i Mateusz Świtaj) wzięła udział w konkursie organizowanym od 10 lat przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, poświęconym krajobrazowi Warmii i Mazur.

Uroczystość podsumowująca konkurs połączona z rozdaniem nagród miała miejsce w olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 17 czerwca. Zuzanna Osiecka i Mateusz Świtaj wywalczyli dwa równorzędne 3 miejsca.

Spotkanie otworzył przewodniczący Zarządu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich Janusz Sypiański, dziękując młodzieży za zainteresowanie konkursem i jedynym w swoim rodzaju krajobrazem Warmii i Mazur.

W następnym punkcie olsztyński fotografik Arkadiusz Dziczek zaprezentował swoje reportaże i opowiedział o delikatnej pracy reportażysty, prezentując również najlepszych polskich przedstawicieli tego gatunku.

Po rozdaniu nagród na uczestników spotkania czekał sowicie zastawiony stół, który został opróżniony w mgnieniu oka.

josef

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Kolejne nagrody dla „Gniazda”

  1. Obserwator

    Gratuluje młodzieży, wielkie słowa uznania. Ściskam dłoń Jarkowi Jasińskiemu za przekazywanie tym młodym ludziom pasji fotograficznej. Brawo!!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...