Nieletni rowerzysta na gazie

Gołdapscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu rowerzyście. 17-latka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Galwieciach, po tym jak nie radził on sobie z jazdą na rowerze a na widok radiowozu próbował się oddalić. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z soboty na niedzielę około 0.20  policjanci z gołdapskiej drogówki patrolując teren jednej z wiosek na terenie gminy, zauważyli rowerzystę który miał problem z utrzymaniem równowagi. Ponadto na widok radiowozu usiłował się oddalić. Chwilę później został zatrzymany do kontroli drogowej.

Jak się okazało kierującym rowerem był 17-letni mieszkaniec gminy. Funkcjonariusze od nieletniego wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Po zakończonej interwencji nieletni trafił pod opiekę dorosłych. Teraz policjanci wyjaśniają skąd 17-latek miał alkohol, gdyż podawanie czy sprzedawanie alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Natomiast sam Sebastian P. będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jazda w takim stanie jednośladem jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny.

 


Aktualności

Powiązane artykuły