Dzień Dziecka w Lisach

Wiele atrakcji czekało na uczniów Szkoły Podstawowej w Lisach 30 maja. Z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego odbył się Turniej Sportowy pod hasłem „Uciekam Przed Nałogiem”. Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły Bogdan Chomyn, witając zebranych i składając życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Tradycyjnie zawody rozpoczęły się biegiem ulicznym, który zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. Następnie przewodnik psa patrolowego zaprezentował pokaz tresury psa „Ivora” oraz omówił zasady bezpiecznego zachowania się dzieci w stosunku do  zwierząt.

W dalszej części dnia, uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w zmaganiach sportowych: biegach, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzutach do celu, biegu w workach. Każda konkurencja ekscytowała zarówno zawodników jak i kibiców, była głośno dopingowana. Najwięcej emocji towarzyszyło przeciąganiu liny oraz rozgrywkom w unihokeja. W przerwie między kolejnymi konkurencjami na głodnych i spragnionych czekał ciepły posiłek, o który zadbały mamy i panie z lokalnego Stowarzyszenia „Nadzieja”.

Ostatnią atrakcją przygotowaną dla naszych milusińskich, były pokazy strażackie miejscowych strażaków- ochotników. Chętni uczniowie mogli się sprawdzić w ćwiczeniach sprawnościowych z użyciem sprzętu gaśniczego i posiedzieć za kierownicą wozu strażackiego. Zawody zakończyły się oficjalnym odczytaniem wyników oraz wręczeniem   pamiątkowych dyplomów zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach sportowych. Ponadto uczniowie kl. IV otrzymali karty rowerowe-pierwsze prawo jazdy po uprzednio pozytywnie zdanym egzaminie zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Wszystkie dzieciaki zostały poczęstowane słodyczami i lodami, które ufundowała Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach i Samorząd Uczniowski.

Dzień Sportu był miłą odmianą od szkolnej rutyny, atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu oraz doskonałą formą promowania zdrowego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy rodzicom, paniom ze Stowarzyszenia „Nadzieja” w Lisach, funkcjonariuszom Straży Granicznej w Baniach Mazurskich, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisach i wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie świetnej imprezy.

Uczestnicy dnia dziecka


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dzień Dziecka w Lisach

  1. kkkkqwertty

    Panie Stanisławie ciekawe czy pani dyrektor wie o pożyczonym sprzęcie do uniHockeya

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...