Nasi za granicą: gołdapianka w Nowym Jorku

madzia_intern_5Proponujemy internautom wykorzystanie naszego portalu do prezentacji gołdapian, którzy przebywają za granicą. Tymczasem prezentujemy osobę z naszego najbliższego kręgu. Na portalu prestiżowego amerykańskiego pisma „Esquire” ukazał się właśnie artykuł, mieszkającej w USA, gołdapianki Magdaleny Słapik.

Wcześniej współpracowala z „Esquire” jako praktykantka tuż po ukonczeniu Northwestern University’s Medill School of Journalism.

Magdalena Słapik ukończyła między innymi Uniwersytet Nowojorski na wydziale dziennikarstwa i języka hiszpańskiego. W trakcie tych studiów przebywała na stażu w Pradze, gdzie współpracowała z artystycznym pismem „Umelec”. Jako studentka była wolontariuszką w slumsach na Dominikanie.

Gołdapianka prowadzi bloga o potrawach, bierze udział w amerykańskich półmaratonach. Współpracuje ze scenarzystą filmowym. Kilka lat temu znalazła się na okładce polonijnego (amerykańsko-kanadyjskiego) tygodnika „Express” jako miss foto.

Jej hobby to: yoga, bieganie, pisanie wierszy, odkrywanie nowych restauracji w Nowym Jorku, co znajduje odbicie w jej tekstach dziennikarskich.

Na stale pracuje jako asystent wykonawczy w funduszu hedgingowym w dzielnicy Midtown na Manhattanie.

 

Linki:

http://magdalenaslapik.com/

http://magdalenaeats.tumblr.com/

http://magdalenaslapik.com/articles/articles.html

http://results.active.com/events/2009-chevron-houston-marathon-aramco-houston-half-marathon-ep5k-and-abb-team-challenge/half-marathon/magdalena-slapik

madzia_intern_2

madzia_intern_4

madzia_intern_3

madzia

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Nasi za granicą: gołdapianka w Nowym Jorku

 1. Marek

  Uroda po mamie dziennikarstwo i pisanie wierszy to na pewno po tacie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. J

  Nieprawda, Marek, uroda po tacie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...