Najlepsi i najpopularniejsi młodzi sportowcy naszego powiatu

sportowcy_sesja_1817 czerwca 2014 r. podczas sesji Rady Powiatu uroczyście uhonorowano laureatów konkursu „Młody Sportowiec Roku Szkolnego 2013/2014”. Od kilku lat Starostwo Powiatowe w Gołdapi jest organizatorem konkursu mającego na celu promowanie sportu wśród młodzieży szkolnej oraz utrwalanie i rozwój więzi społecznych w tym środowisku.

Tegoroczny konkurs został nieco rozbudowany, gdyż spośród zgłaszanych przez szkoły powiatu gołdapskiego sportowców komisja konkursowa wyłoniła najpopularniejszych sportowców w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz najlepszych sportowców powiatu gołdapskiego również w trzech kategoriach.

Zwycięzcy otrzymali z rak starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka i przewodniczącego Rady Powiatu Leszka Retela puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

Najlepszym Młodym Sportowcem Roku Szkolnego 2013/2014 w kategorii szkół podstawowych został Kacper Taudul – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi. Jego opiekunem i trenerem siatkówki jest Łukasz Tarasiewicz, trenerem lekkiej atletyki i narciarstwa biegowego – Dawid Karniłowicz, trenerem pływania – Adam Kozłowski.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszym sportowcem został Mateusz Wielgus, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Agata Sieczkowska.

Gratulacje i upominki otrzymali również dyrektorzy szkół i opiekunowie sportowców. Starosta złożył im podziękowania za krzewienie idei sportu, upowszechnianie kultury fizycznej oraz za aktywną działalność na rzecz sportu wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom naszego powiatu dotychczasowych osiągnięć i życzymy pomyślności oraz dalszych sukcesów.

wyniki_konkursu

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Najlepsi i najpopularniejsi młodzi sportowcy naszego powiatu

 1. sportowiec

  Wybory sportowca roku to jedna wielka żenada, radzę niech starostwo albo zmieni formułę rozstrzygania albo wycofa się z organizacji corocznego konkursu, który służy tylko fermentowi między szkołami i nauczycielami.

 2. sportowiec

  Osobiście znam w Gołdapi wielu sportowców z lepszymi osiągnięciami.

 3. ja

  to prawda…żal było na to patrzeć

 4. jestem

  Prawdziwy sportowiec to ktoś kto kocha i czuje sport; pracuje jak mróweczka ,szanuje wszystkich innych sportowców,swoją systematycznością i pracowitością, często długimi wyczerpującymi treningami dochodzi do celu ( to wzięłabym pod uwagę przy wyborze);taką osobę trudno „sprawiedliwie” wybrać ponieważ w Gołdapi i w okolicach naszego miasta prawdziwych sportowców wciąż przybywa;Jedno jest pewne ,wszyscy wybrani i nagrodzeni z pewnością kochają sport ;Świetnie ,że każdego roku KTOŚ zauważa nawet 1,2,czy 3 prawdziwych sportowców i ich opiekunów;
  Moim zdaniem wypowiedzi ” sportowca” i „ja” nie są wypowiedziami prawdziwych Sportowców;aby napisać,” że to jest żenada albo żal na to było patrzeć” jest nieładne ,żenujące i niesportowe;ale to tylko takie przemyślenia prawdziwego sportowca ,bo uważam ,że nim jestem:)

 5. ups

  to ciekawe. Sportowcem roku szkół podstawowych został (bez podtekstów do tej osoby tego chłopca) uczeń tej szkoły. Brawo przewodniczącemu rady

 6. Starostwo Powiatowe w Gołdapi

  Konkurs Młody Sportowiec Roku Szkolnego organizowany jest na podstawie opracowanego i aktualizowanego według potrzeb regulaminu.
  Informowane i zapraszane do udziału są wszystkie szkoły z terenu powiatu gołdapskiego. Nie wszystkie jednak zgłaszają kandydatów do konkursu.
  Zgodnie z zapisami regulaminu opiekun, trener lub wychowawca zgłasza kandydaturę ucznia na Młodego Sportowca dyrektorowi szkoły przedstawiając komplet dokumentów potwierdzających jego osiągnięcia. Szkoła organizuje plebiscyt, podczas którego uczniowie głosują na przedstawionych na karcie sportowców. Szkoła typuje do konkursu 3 uczniów.
  Komisja Konkursowa tworzy ranking sportowców w poszczególnych kategoriach na podstawie stosunku oddanych głosów na sportowca do liczby uczniów danej szkoły wyłaniając tym samym NAJPOPULARNIEJSZYCH MŁODYCH SPORTOWCÓW ROKU SZKOLNEGO. Dodatkowo spośród zgłoszonych kandydatów komisja konkursowa wybiera w każdej kategorii NAJLEPSZYCH MŁODYCH SPORTOWCÓW według kryterium punktowego.

  Judyta Ruszewska
  Młodszy Referent w Wydziale Promocji i Rozwoju Powiatu
  Starostwo Powiatowe w Gołdapi