Merida Mazovia MTB Marathon po raz drugi w Gołdapi!

goldap-plakat (1)W Święto Bożego Ciała 19 czerwca wystartuje w Gołdapi największa w Polsce impreza MTB dla amatorów! Całe zamieszanie organizuje Cezary Zamana, były zawodowy kolarz, legenda polskich sportów rowerowych, który po zakończeniu kariery zbudował od podstaw największy w Polsce cykl maratonów kolarskich MTB.

W Gołdapi to już druga edycja cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Baza zawodów, start i meta, umiejscowione będą w pięknej scenerii Promenady Zdrojowej, przy Tężniach i Jeziorze Gołdap. Nowa trasa biegnie przez las Kumiecie, po trasie znanego w całej Polsce narciarskiego Biegu Jaćwingów oraz wzdłuż granicy z Obwodem Kaliningradzkim, malowniczym, pofałdowanym, otwartym terenem z szerokimi duktami polnymi. Zawodnicy najdłuższych dystansów zmierzą się na trasie z Piękną Górą, która będzie największym wyzwaniem na trasie.

 

Dla uczestników organizatorzy przygotowali aż cztery dystanse przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (27 km) i Mega (50 km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż (80 km)! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

 

Na zawodników w miasteczku rowerowym po maratonie czekać będzie posiłek regeneracyjny, a także serwis rowerowy oraz stoiska ze sprzętem i odzieżą kolarską. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

 

Podczas imprezy zaplanowano wyjątkowe zawody rowerowe dla najmłodszych pod patronatem Telewizji MiniMini+. Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do zabawy na rowerkach. Dla tych, którzy pojawią się na zawodach z rodzinami, organizator przygotował specjalną strefę. Na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje zorganizowane przez platformę nc+ w specjalnym kąciku dziecięcym. Każdy mały uczestnik wydarzenia będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Rybką MiniMini, które dostanie na miejscu w prezencie, wziąć udział w zabawach plastycznych i kole fortuny. Dla wszystkich dzieci przewidziane są drobne upominki. Dodatkowo każdy rodzic, który w dniu maratonu zdecyduje się podpisać umowę z platformą nc+, otrzyma w prezencie poduchę-Rybkę MiniMini. Impreza została objęta patronatem przez kanały dziecięce MiniMini+ i teleTOON+.

 

Osoby startujące w zawodach po raz pierwszy, otrzymają upominek – bidon ufundowany przez firmę Merida, sponsora tytularnego cyklu.

 

Na edycji cyklu Merida Mazovia MTB Marathon 2014 w Gołdapi zorganizowana będzie klasyfikacja mieszkańców Miasta i Gminy Gołdap. Wyłonimy najlepszego mieszkańca w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega, Giga z podziałem na płeć. W klasyfikacji mogą wziąć udział mieszkańcy Miasta i Gminy Gołdap.

 

Organizator zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zawodach. Aby wystartować wystarczy zarejestrować się biurze zawodów, dokonać niezbędnych formalności oraz mieć sprawny rower i kask.

 

Informacje o maratonie

 

Start i meta: 19 czerwca (czwartek), Tężnie przy Promenadzie Zdrojowej.

• godz. 12.00- start dystansu Hobby,

• godz. 13.00- start dystansów Fit, Mega, Giga

• godz. 13.40- start wyścigu Mini Mini+

 

Biuro zawodów: Tężnie przy Promenadzie Zdrojowej.

 

Dystanse:

• Hobby 8 km

• Fit 27 km

• Mega 50 km

• Giga 80 km

 

Opłata startowa: pkt. 5 regulaminu.

 

Program:

środa (18 czerwca 2014)

godz. 16.00-18.00 – zapisy w biurze zawodów

 

czwartek (19 czerwca 2014)

godz. 9.00 – 12.30 zapisy w Biurze Zawodów

godz. 11.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów;

godz. 12.00 – start dystansu Hobby;

godz. 12.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga);

godz. 13.00 – start maratonu, dystanse Fit, Mega, Giga;

godz. 14.15 – dekoracja dystansu Hobby;

godz. 15.00 – dekoracja dystansu Fit;

godz. 16.00 – dekoracja dystansu Mega

godz. 16.45 – dekoracja klasyfikacji Najlepszego Mieszkańca Gołdapi

godz. 17.00 – dekoracja dystansu Giga;

 

W godz.10.00 – 16.00 – atrakcje na terenie miasteczka sportowego

 

godz. 12.30 – zapisy w Biurze zawodów do wyścigu Mini Mini+

godz.- 13.10 – start wyścigu Mini Mini+ dla najmłodszych

godz.13.30 – 15.00- nauka jazdy na rowerach biegowych

godz. 10.00-15.30 – strefa rozrywki dla dzieci, plac zabaw pod namiotem

godz. 17.30 – zakończenie imprezy

goldap-plakat (1)

Powiązane artykuły