Złoto w Olsztynie dla młodych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Kinder Olsztyn 17 maja

Kinder Olsztyn 17 majaW sobotę, 17 maja w Olsztynie odbył się Wojewódzki Turniej Finałowy w Mini Siatkówce Chłopców o Puchar Kinder + Sport 2014. Młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 na parkiecie olsztyńskiej hali przeżyli wyjątkowe chwile – zostali klubowymi mistrzami Warmii i Mazur.

W wysłużonej hali V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie zagrało osiem najlepszych klubowych drużyn z każdej z trzech kategorii wiekowych wyłonionych w trzech turniejach eliminacyjnych (w Kętrzynie, Ełku i Węgorzewie). Siatkarze z UKS Trójki Gołdap zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego z pierwszego miejsca zdobytego w poprzednim etapie rozgrywek. W formule rozgrywek kinder + sport mecze trwają do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Drużyny podzielono na dwie grupy według miejsc rankingowych, w których grano systemem każdy z każdym. Zespół Łukasza Tarasiewicza, grający w składzie: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul oraz rezerwowy Maciej Komarowski, na dzień dobry pokonał 2:0 (11:5, 11:3) AZS UWM Olsztyn 2. Chwilę później w pięknym stylu chłopcy zdominowali 2:0 (11:2, 11:6) AZS UWM Olsztyn 1.

Półfinał turnieju również należał do zawodników „Trójki”, którego zwieńczeniem była wygrana z Pol KS Gwardią Szczytno w dwóch setach do 7 i 9. W sobotę finałowym przeciwnikiem był zespół Kurian-Volley Olsztyn. Drużyna z Gołdapi grała bardzo mądrze i skutecznie, a przede wszystkim spójnie. Finał zakończył się po raz kolejny wynikiem 2:0 (13:11, 11:5) i zdobyciem tytułu Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego przez zawodników Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w bezdyskusyjnie pięknym stylu.

– Jestem bardzo dumny z mojej drużyny. Brawa należą się wszystkim razem i każdemu z osobna. Każdy z chłopaków wykonał kawał dobrej roboty i pokazał solidną dawkę umiejętności, a to jeszcze nie koniec, bo przecież teraz czeka nas występ w finale krajowym Kinder + Sport – mówi trener.

W wojewódzkim finale nie powiodło się zespołowi trójek w składzie: Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński i Kacper Lange. Zespół po morderczej walce uległ swoim przeciwnikom i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmym miejscu. W nagrodę, poza przepustką, najlepsze drużyny otrzymały medale, stylowe plecaki i dyplomy. Młodych siatkarzy w Olsztynie gorąco dopingowali i wspierali niezawodni rodzice. W krajowym czempionacie, który odbędzie się w Drzonkowie koło Zielonej Góry w dniach 3-6 lipca zagra najlepszych 48 zespołów z Polski. Już w dwóch ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski w Zabrzu w 2012 roku rewelacyjne szóste miejsce oraz w Drzonkowie w 2013 roku – dziewiątą lokatę. Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest Sebastian Świderski, 298 – krotny reprezentant kraju, a obecnie trener siatkarzy Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Organizatorem turnieju finałowego był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera na czele z Luizą Czyrko. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

KLASYFIKACJA:

1. UKS „Trójka” Gołdap,

2. Kurian-Volley Olsztyn,

3. Pol KS Gwardia Szczytno,

4. AZS UWM Olsztyn 1,

5-6. AZS UWM Olsztyn 2,

5-6. MKS MOSiR Kętrzyn 1,

7-8. Salwator Elbląg,

7-8. MKS MOSiR Kętrzyn 2.

Kinder Olsztyn 17 maja

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Złoto w Olsztynie dla młodych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

 1. Mirk@

  Gratulacje trenerowi, dzieciom i rodzicom!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. sportowiec

  Brawo, szczere gratulacje wszystkim siatkarzom, trenerowi i rodzicom, bo bez ich pomocy nie byloby tych sukcesow, ale przede wszystkim to ciezka praca mlodych chlopakow dala takie wyniki, dwa ogolnopolskie zawody w ciagu roku w jednej szkole tego w Goldapi chyba nie bylo, obserwuje ich wyniki od jakiegos czasu i progres jaki dokonuja ci chlopcy w siatkowce z roku na rok jest naprawde olbrzymi. Dlatego apeluje do wszystkich potencjalnych sportowcow pomozcie im cieszyc sie z wyjazdu na zawody ogolnopolskie, a chlopakom jeszcze raz gratulacje!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Mariola

  Brawo ! Życzę dalszych sukcesów i wytrwałości ! Pozdrawiam całą ekipę 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. brawo

  To się nazywa chęć i ciężka praca 🙂 Gratulacje!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...