Perła Warmii i Mazur w koronie SP 3 Gołdap

Czwórki Gołdap SP

Czwórki Gołdap SPPo wielu tygodniach starań, w poniedziałek 19 maja, na hali OSiR w Gołdapi po raz pierwszy w historii rozegrany został Turniej Finałowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Siatkowej „4” Chłopców Szkół Podstawowych. Gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 nie dali szans rywalom i zdobyli upragniony tytuł mistrzów województwa.

 

Gołdapski finał województwa zgromadził najlepszych siatkarzy, którzy wcześniej przebrnęli przez sito eliminacji. W top 6 znaleźli się: SP 19 Olsztyn, SP 3 Bartoszyce, SP Lechowo, SP Łączno, SP 6 Szczytno i oczywiście SP 3 Gołdap. Impreza Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach ma wielkie tradycje, a zdobyty tytuł duży prestiż i przepustkę na czerwcowy Finał Krajowy do Głuchołazów.

Wśród zawodników nie brakowało znanych nazwisk, którzy z powodzeniem starują w różnych imprezach szkolnych, klubowych i amatorskich. Zawodnicy Ci, przybyli z terenu całego województwa, potwierdzili swoje umiejętności, a udział w finale był dla wielu szczególnym występem. W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe oraz przewodniczący SZS – Wacław Wasiela.

Kapitalnie usposobiona drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi (Daniel Szlaszyński, Dawid Rusak, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul, Maciej Komarowski, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Maksymilian Symko, Adam Gregorczuk i Szymon Krusiński) prowadzona przez Łukasza Tarasiewicza sięgnęła w poniedziałek po tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Tym samym młodzi siatkarze powtórzyli sukces z ubiegłotygodniowego Wojewódzkiego Turnieju Finałowego Kinder + Sport. Wojownicy z „trójki” na początek pokonali 2:0 (25:3, 25:9) SP Łączno, a następnie 2:1 (25:14, 20:25, 15:12) SP 19 Olsztyn. W półfinale parkiet należał do siatkarzy z Gołdapi, którzy po solidnym meczu pokonali 2:1 (25:15, 20:25, 15:7) SP 3 Bartoszyce. W finale poszli za ciosem i po raz drugi tego dnia rozłożyli na łopatki 2:0 (25:20, 25:17) SP 19 Olsztyn.

– Chłopcy pokazali swój kunszt, grając dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku. Dodatkowo świetnie czytali grę – mówi trener. Chciałbym wszystkim podziękować – chłopakom, rodzicom, wszystkim którzy dużo pracy włożyli w budowę tego zespołu oraz za pomoc w organizacji finału w Gołdapi.

Organizację Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „4” Chłopców przeprowadzono na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a z miejsc I-III – dodatkowo medale. Najlepsi zawodnicy w zespołach tj. Daniel Szlaszyński (SP 3 Gołdap), Kacper Bielecki (SP 19 Olsztyn), Mateusz Reszczyński (SP 3 Bartoszyce), Andrzej Karbanik (SP Lechowo), Dawid Fabiański (SP Łączno), nagrodzeni zostali pięknymi statuetkami. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jakuba Brzozowskiego (SP 19 Olsztyn). Na wszystkich czekał gorący obiad w stołówce Szkoły Podstawowej Nr 3. Organizatorami turnieju byli: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Szkoła Podstawowa Nr 3 i UKS „Jantar” Gołdap.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 19 Olsztyn,

3. SP 6 Szczytno,

4. SP 3 Bartoszyce,

5. SP Lechowo,

6. SP Łączno.

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Perła Warmii i Mazur w koronie SP 3 Gołdap

  1. Fan siatkówki i Gołdapi

    Brawo drużyna trenera Łukasza!Brawo mali a jednocześnie WIELCY SIATKARZE ZE SZKOŁY NR 3. WŁADZA POWINNA „postarać się „o fundusze na dwa wyjazdy.Drzonków k. Zielonej Gory i Głuchołazy to dalekie odległości Będą to koszy paliwa, wyżywienia, noclegów itp.I warto pomysleć o strojach FIRMOWYCH GOŁDAPI!To najlepsza promocja i reklama Gołdapi. Trzeci wyjazd na Mistrzostwa Polski tych chłopaków to wielki zaszczyt!Pozdrawiam!

  2. Anonim

    Brawo chłopaki! Nie ma na was mocnych! Miejmy nadzieję, że władze co nieco zrozumieją i nie przegapią takiej szansy na promocję miasta…

  3. brawo

    Brawo chłopaki! Nie ma na was mocnych! Miejmy nadzieję, że władze co nieco zrozumieją i nie przegapią takiej szansy na promocję miasta…