Perła Warmii i Mazur w koronie SP 3 Gołdap

Czwórki Gołdap SP

Czwórki Gołdap SPPo wielu tygodniach starań, w poniedziałek 19 maja, na hali OSiR w Gołdapi po raz pierwszy w historii rozegrany został Turniej Finałowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Siatkowej „4” Chłopców Szkół Podstawowych. Gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 nie dali szans rywalom i zdobyli upragniony tytuł mistrzów województwa.

 

Gołdapski finał województwa zgromadził najlepszych siatkarzy, którzy wcześniej przebrnęli przez sito eliminacji. W top 6 znaleźli się: SP 19 Olsztyn, SP 3 Bartoszyce, SP Lechowo, SP Łączno, SP 6 Szczytno i oczywiście SP 3 Gołdap. Impreza Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach ma wielkie tradycje, a zdobyty tytuł duży prestiż i przepustkę na czerwcowy Finał Krajowy do Głuchołazów.

Wśród zawodników nie brakowało znanych nazwisk, którzy z powodzeniem starują w różnych imprezach szkolnych, klubowych i amatorskich. Zawodnicy Ci, przybyli z terenu całego województwa, potwierdzili swoje umiejętności, a udział w finale był dla wielu szczególnym występem. W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe oraz przewodniczący SZS – Wacław Wasiela.

Kapitalnie usposobiona drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi (Daniel Szlaszyński, Dawid Rusak, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul, Maciej Komarowski, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Maksymilian Symko, Adam Gregorczuk i Szymon Krusiński) prowadzona przez Łukasza Tarasiewicza sięgnęła w poniedziałek po tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Tym samym młodzi siatkarze powtórzyli sukces z ubiegłotygodniowego Wojewódzkiego Turnieju Finałowego Kinder + Sport. Wojownicy z „trójki” na początek pokonali 2:0 (25:3, 25:9) SP Łączno, a następnie 2:1 (25:14, 20:25, 15:12) SP 19 Olsztyn. W półfinale parkiet należał do siatkarzy z Gołdapi, którzy po solidnym meczu pokonali 2:1 (25:15, 20:25, 15:7) SP 3 Bartoszyce. W finale poszli za ciosem i po raz drugi tego dnia rozłożyli na łopatki 2:0 (25:20, 25:17) SP 19 Olsztyn.

– Chłopcy pokazali swój kunszt, grając dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku. Dodatkowo świetnie czytali grę – mówi trener. Chciałbym wszystkim podziękować – chłopakom, rodzicom, wszystkim którzy dużo pracy włożyli w budowę tego zespołu oraz za pomoc w organizacji finału w Gołdapi.

Organizację Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „4” Chłopców przeprowadzono na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a z miejsc I-III – dodatkowo medale. Najlepsi zawodnicy w zespołach tj. Daniel Szlaszyński (SP 3 Gołdap), Kacper Bielecki (SP 19 Olsztyn), Mateusz Reszczyński (SP 3 Bartoszyce), Andrzej Karbanik (SP Lechowo), Dawid Fabiański (SP Łączno), nagrodzeni zostali pięknymi statuetkami. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jakuba Brzozowskiego (SP 19 Olsztyn). Na wszystkich czekał gorący obiad w stołówce Szkoły Podstawowej Nr 3. Organizatorami turnieju byli: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Szkoła Podstawowa Nr 3 i UKS „Jantar” Gołdap.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 19 Olsztyn,

3. SP 6 Szczytno,

4. SP 3 Bartoszyce,

5. SP Lechowo,

6. SP Łączno.

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Perła Warmii i Mazur w koronie SP 3 Gołdap

 1. Fan siatkówki i Gołdapi

  Brawo drużyna trenera Łukasza!Brawo mali a jednocześnie WIELCY SIATKARZE ZE SZKOŁY NR 3. WŁADZA POWINNA „postarać się „o fundusze na dwa wyjazdy.Drzonków k. Zielonej Gory i Głuchołazy to dalekie odległości Będą to koszy paliwa, wyżywienia, noclegów itp.I warto pomysleć o strojach FIRMOWYCH GOŁDAPI!To najlepsza promocja i reklama Gołdapi. Trzeci wyjazd na Mistrzostwa Polski tych chłopaków to wielki zaszczyt!Pozdrawiam!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  Brawo chłopaki! Nie ma na was mocnych! Miejmy nadzieję, że władze co nieco zrozumieją i nie przegapią takiej szansy na promocję miasta…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. brawo

  Brawo chłopaki! Nie ma na was mocnych! Miejmy nadzieję, że władze co nieco zrozumieją i nie przegapią takiej szansy na promocję miasta…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...