Zatrzymany za znieważenie funkcjonariusza

zatrzymanie

zatrzymanieW drogowym przejściu granicznym w Gołdapi Straż Graniczna zatrzymała obywatela Rosji, który znieważył funkcjonariusza publicznego na służbie.

Do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski zgłosił się obywatel Rosji. Podróżował jako pasażer pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Polski kierowca zabrał Rosjanina do Polski, gdy ten skierował do niego prośbę na stacji benzynowej po rosyjskiej stronie.

Do kontroli granicznej 34-letni Rosjanin przedstawił wymagane dokumenty, ale podczas trwających czynności służbowych stawał się coraz bardzie napastliwy i wulgarny. Kierował groźby karalne pod adresem funkcjonariusza Straży Granicznej. Wobec mężczyzny użyto siły fizycznej i kajdanek. Został zatrzymany i poddany badaniu na stan trzeźwości. Wynik badania wyniósł 3,5 promila.

Gdy Rosjanin był w odpowiednim stanie psychofizycznym do złożenia wyjaśnień, wyraził skruchę i przepraszał funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jednak kary za znieważenie funkcjonariusza publicznego nie uniknie. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zatrzymany za znieważenie funkcjonariusza

  1. ups

    Rosjanie zaczynają się czuć jak na Ukrainie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...