W 2014 przemyt towarów o łącznej wartości 1 739 912 zł

sg_i_sc

sg_i_scW ostatnich dniach funkcjonariusze na terenie Warmii i Mazur przeprowadzili kilka działań, które były strzałem w 10. Wczoraj funkcjonariusze z sępopolskiej placówki Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej pod łupę wzięli teren Reszla. W jednym z zabudowań mieszkalnych kobieta przechowywała alkohol oraz papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości prawie 4 500 zł. Również funkcjonariusze z Gołdapi odnieśli sukces w walce z przemytem. W trakcie patrolu wytypowali kilka aut, w których ujawniono kilkadziesiąt tysięcy papierosów. Ponadto w jednym z kontrolowanych pojazdów funkcjonariusze ujawnili skrytki konstrukcyjne, w których kierowca ukrył nielegalny towar. W związku z powyższym pojazd został zatrzymany jako dowód służący do popełnienia przestępstwa. Łącznie gołdapska Straż Graniczna dzięki swoim działaniom udaremniła przemyt nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 46 000 zł.

W Bezledach kierowca osobowego peugeota „podniósł” wartość swojego auta o 1300 zł, chowając w nim papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

W 2014 roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt towarów o łącznej wartości 1 739 912 zł. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły