To bardzo rzadko się zdarza

grabowo_promocja_7

grabowo_promocja_7– To bardzo rzadko się zdarza, by taka mała miejscowość doczekała się swojej monografii – powiedział ks. kanonik Kazimierz Lewandowicz podczas niedzielnego spotkania w świetlicy wiejskiej w Grabowie.

Zainteresowanie promocją było duże i, co najważniejsze, na spotkanie przyszła spora grupa młodzieży. Każdy z obecnych otrzymał bezpłatnie po egzemplarzu książki.

W monografii znajdują się teksty jedenaściorga autorów, w tym pracowników naukowych.

Na spotkaniu obecnych było dwóch z nich, czyli Mirosław Słapik i Andrzej Żyliński.

Monografia na pewno by nie miała takiego zasobu cennych materiałów archiwalnych, gdyby nie pomoc mieszkańców Grabowa, zwłaszcza ks. Kazimierza Lewandowicza i dyrekcji tutejszego Zespołu Szkół.

Spotkanie prowadziła Marta Jurgiełan jako przedstawiciel wydawcy i koordynator ze strony polskiej, bowiem parusetstronicowa monografia jest efektem polsko-litewskiego projektu.

Współautorzy książki podkreślili samokrytycznie, że nie ustrzegli się również potknięć podczas redakcji książki.

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “To bardzo rzadko się zdarza

  1. Grabowianin

    Przepraszam bardzo, ale czemu z tej monografii wyszła autobiografia jednego z Panów obecnych na spotkaniu ?! (chodzi mi o tego w okularach) Wstyd.

  2. ...

    Bo pochodzi z Grabowa ? Bo spędził tam dzieciństwo i trochę młodości?

  3. z okolic Grabowa

    Zapoznałem się „od dechy do dechy” z monografią i uważam, że jest to bardzo ciekawa pozycja. Nie rozumiem zupełnie pierwszego komentarza. A co jest kłamstwem w tym co ten „Pan w okularach” napisał? Akurat znam bardzo dobrze tego Pana, bo byliśmy praktycznie rówieśnikami i był dla nas młodszych sportowym wzorem. Na wyrost napisał o niektórych sportowcach, ale chyba wiem dlaczego, pewnie dlatego by było jak najwięcej nazwisk w sporcie, by każdy znalazł brata, siostrę, rodziców, dziadków. Poza tym to jeden krótki rozdział. Fajna pozycja dokumentująca życie w Grabowie. Cieszę się, że powstała.