Rodzinne czytanie

Na kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” do filii bibliotecznej w Grabowie przybyli 8 maja uczniowie z klasy przedszkolnej miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią.
Tym razem zaproszenie do czytania bajek przyjęła rodzina państwa Kliniewskich. Były to: pani Lidia – lekarz weterynarii, córka Emilia Osińska z zawodu ratownik medyczny oraz druga córka Agata – studentka pedagogiki.Mali goście z uwagą wysłuchali opowiadania Joanny Gutowskiej i Mirosława Huszcza pt. „Mucha przed sądem” w wykonaniu pani Lidii. Treść książki, w dowcipny i skuteczny sposób, uświadomiła dzieci o konieczności mycia rąk, utrzymaniu ładu i higieny. W klimat baśni „Kopciuszek” braci Grimm wprowadziła pani Agata.Okazało się, że dobro zawsze zwycięża niegodziwość, a pozytywne cechy charakteru są zauważone i nagrodzone. Jak powstała wielka rzeka Wisła uczestnicy spotkania dowiedzieli się z legendy Hanny Zdzitowieckiej pt. „O Wiśle” zaprezentowanej przez panią Emilię Osińską.
Ekspresyjna interpretacje tekstów wywołały entuzjastyczną reakcję i ogromny aplauz wśród słuchających.Dzieci bardzo serdecznie podziękowały za wspólnie spędzony czas.


Aktualności

Powiązane artykuły