Pobili mieszkańca sąsiedniej wsi

kodeks_kajdanki_male

kodeks_kajdanki_maleMężczyźni podejrzani o pobicie mieszkańca Grodziska zostali zatrzymani przez gołdapskich policjantów i osadzeni w areszcie. 20-letni Emil T. oraz 19-letni Karol S. usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz poręczenie majątkowe.

Do zdarzenia doszło w II dzień świąt wielkanocnych (21 kwietnia) około godziny 12:00 w Lisach w gminie Banie Mazurskie. Tam dwóch młodych mężczyzn pobiło jednego z mieszkańców pobliskiej miejscowości. Pokrzywdzony doznał ogólnych obrażeń ciała. Policjanci ustali, że w zdarzeniu brali udział dwaj mieszkańcy gminy Banie Mazurskie, 20-letni Emil T. oraz 19-letni Karol S. Mężczyźni uderzali pięściami i kopali pokrzywdzonego po całym ciele.

19- i 20-latek usłyszeli już zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Funkcjonariusze wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz poręczenie majątkowe.

Za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły