Bezpieczna majówka

Trwa kolejny długi weekend w czasie którego wiele osób wypoczywa bądź będzie wypoczywać lub wyjeżdżać. Już od wczoraj policjanci rozpoczęli ogólnopolską akcję pn. „Majowy Weekend” która potrwa do 4 maja. Będzie to okres wzmożonej pracy gołdapskich funkcjonariuszy, którzy będą czuwać nad szeroko pojętym bezpieczeństwem. Dlatego też, aby majówka była czasem udanego odpoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach.

Coroczne działania mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa nie tylko na drogach. Pojawią się wzmożone kontrole policjantów, którzy będą reagowali na wszelkie popełniane wykroczenia i przestępstwa. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego będą sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów a także dokonywali pomiaru prędkości i ujawniali wszelkich nieprawidłowości podczas kierowania pojazdami. Patrole będą zwracać szczególną uwagę na zakłócanie porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Osoby naruszające przepisy będą musiały się liczyć z prawnymi konsekwencjami.

Korzystając z wolnego weekendu często wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania. Dlatego też pamiętajmy o konieczności dobrego zabezpieczenia mieszkania. Przede wszystkim o zamknięciu drzwi i okien, a w budynkach wolno stojących także o oknach dachowych i piwnicznych, drzwiach garażowych oraz innych pomieszczeniach gospodarczych, przez które łatwo złodziejowi dostać się do środka. Zabezpieczamy również dopływ wody i gazu a także wyłączamy wszelkie urządzenia elektryczne z gniazdek. Dobrze jest przed wyjazdem porozumieć się z członkiem rodziny lub zaufanym sąsiadem, który mógłby doglądać naszego domostwa.

 Pamiętajmy:

Wypoczynek z pewnością będzie przyjemny jeśli wykorzystamy zdrowy rozsądek.(Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły