Pijani awanturnicy w policyjnej celi

kajdanki 1

kajdanki 1W ciągu 24 godzin gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych sprawców interwencji domowych. Awanturnicy byli agresywni w stosunku do swoich najbliższych. Mężczyźni trzeźwieją w policyjnej celi. Policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności tych interwencji oraz, czy nie doszło do przestępstwa znęcania się nad bliskimi.

 

Wczoraj, kilka minut po godz. 13:00 gołdapscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że 42-letni mieszkaniec Gołdapi będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę, podczas której wyzywał domowników i groził popełnieniem samobójstwa.

Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali kobietę proszącą o pomoc i sprawcę awantury. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto wyzywał domowników słowami wulgarnymi i odgrażał się, że popełni samobójstwo. Policjanci starali się uspokoić 42-latka, ale ten nie stosował się do wydawanych mu poleceń. W związku z tym, iż mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie i innych funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Podobna interwencja miała miejsce dzisiaj około godziny 05:20 nad ranem w jednym z gołdapskich mieszkań. Tym razem 20-letni Mateusz M. oprócz wulgarnych wyzwisk kierowanych pod adresem członków rodziny, ubliżał im, szarpał za odzież wierzchnią jak również usiłował zniszczyć przedmioty domowego użytku. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Obaj awanturnicy zostali zatrzymani i trzeźwieją w policyjnej celi. Rodziny zostały objęte nadzorem przez funkcjonariuszy komendy. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły