Partnerstwo gołdapskie wśród laureatów

BIBLIOTEKA_MIEJSCEM_-logo1

BIBLIOTEKA_MIEJSCEM_-logo1Polsko-norweska komisja konkursowa rozstrzygnęła, które biblioteki rozpoczną współpracę z bibliotekarkami i bibliotekarzami z Norwegii. Wśród pięciu partnerstw skupiających 23 biblioteki znalazło się partnerstwo skupione wokół Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

Konkurs związany jest z projektem „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”. Laureatkami konkursu zostały biblioteki wchodzące w skład następujących partnerstw: gorlickiego, opolskiego, olsztyńskiego, bartoszyckiego i gołdapskiego.

Wnioski konkursowe oceniała komisja w składzie: Oddbjørn Hansen (Biblioteka Wielojęzyczna w Oslo), Urszula Lach (Biblioteka Wielojęzyczna w Oslo), Camilla Sørbye (Biblioteka Okręgowa w Buskerud), Elin Golten (Biblioteka Okręgowa w Hordaland), Silje Grøtan Torp (Biblioteka Okręgowa w Oppland), Karen Marie Loge (Biblioteka Publiczna w Bergen), Adriana Niedoszewska (FRSI), Magdalena Ramos-Smul (FRSI) i Bogna Włodarczyk (FRSI).

Jednym z elementów projektu ma być wizyta polskich bibliotekarzy w bibliotekach norweskich.

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Partnerstwo gołdapskie wśród laureatów

 1. rewelacja

  Gratulacje,gratylacje

   
 2. Zbyszek Mieruński

  Gratuluję!!!

   
 3. Mariusz Kowalczuk

  Przepraszam, ale nie rozumiem w tej sytuacji osób które minusują wypowiedzi rewelacja i Zbyszka Mieruńskiego, przecież to że Nasza biblioteka zakwalifikowała się do w/w konkursu jest SUPER!! Pozdrawiam wszystkich bibliotekarzy