Na zawsze w naszych sercach

na_zawsze_4

na_zawsze_4W piątek 16 maja w Szkole Podstawowej w Lisach odbył się uroczysty apel poświęcony wspomnieniom o Świętym Janie Pawle II.

Z okazji 94. rocznicy urodzin niedawno kanonizowanego papieża, uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawili drogę Karola Wojtyły do Tronu Piotrowego od dzieciństwa do ostatnich chwil Jego życia. W trakcie akademii chór szkolny zaśpiewał „Barkę”, ulubioną pieśń papieża oraz piosenki religijne, które nawiązywały do życia i posłannictwa Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość miała radosny, a zarazem wzruszający charakter. Cytowane słowa papieża przypomniały nam, jak szczególne miejsce w jego sercu zajmowała młodzież i jak wielkie nadzieje w niej pokładał. Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Swoim życiem, swą posługą, oddaniem i cierpieniem dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Takiego Go znamy i taki pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci-wspaniały człowiek, wielki Papież-ten, który odmienił oblicze „tej ziemi”.

Bożena Łobacz

na_zawsze_2


Aktualności

Powiązane artykuły