Gołdapscy samorządowcy u Prezydenta

u_prezydenta_3

u_prezydenta_3Z okazji 24. rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych i Dnia Samorządowca Prezydent R.P. Bronisław Komorowski zaprosił samorządowców na spotkanie. Licznie była reprezentowana Gołdap. Oprócz burmistrza Marka Mirosa i przewodniczącego Wojciecha Hołdyńskiego obecnych było na uroczystości dziesięcioro radnych Rady Miejskiej:

 

Celina Stecka, Zofia Syperek, Piotr Kuśtowski, Robert Magielnicki, Zbigniew Makarewicz, Marian Mioduszewski, Piotr Rant, Marian Skiba, Jan Steći Marian Waraksa

– Tak liczna reprezentacja to wyróżnienie dla naszej gminy – mówi Marek Miros. – Oprócz uczestnictwa w oficjalnej uroczystości była okazja do rozmów i spotkań z ministrami w Kancelarii Prezydenta oraz innymi znanymi osobistościami życia publicznego w Polsce. Między innymi z „ojcami założycielami” polskiego samorządu – profesorami Jerzym Regulskim i Jerzym Stępniem. Gołdap w ostatnich latach jest coraz bardziej rozpoznawalna na samorządowej mapie Polski, a tak liczna delegacja na Dniu Samorządowca jest czymś wyjątkowym. Pan Prezydent Bronisław Komorowski za naszym pośrednictwem przekazał serdeczne pozdrowienia wszystkim mieszkańcom naszej gminy, wspomniał bardzo ciepłe przyjęcie przez gołdapian. Szczególne pozdrowienia przekazał pracownikom samorządowym, zarówno Urzędu Miejskiego w Gołdapi, jak wszystkim współpracującym z nami placówkom.


Aktualności

Powiązane artykuły

34 komentarzy do “Gołdapscy samorządowcy u Prezydenta

 1. Uśmiechy, fotki, unijne flagi… Podłoga zaś ślni, i odbija się w niej złoto. A w trawie piszczy że to wszystko ogromnym kosztem ludzi uczciwie pracujących w prywatnym sektorze. Bo państwo ma tylko wydatki finansowane z tego co jego funkcjonariusze odciągnęli od użytecznych zastosować na prywatnych rynkach. Mapa samorządowa jest tworzona przez jeden i ten sam aparat przymusu co robił hokus pokus przy OFE. Pierwszy raz gdy OFE tworzono, a drugi raz teraz, gdy pieniądze z OFE mają przejść do Zakładu Utylizacji Szmalu.

  30 406 746 000 złotych to oficjalny deficyt budżetu RP w 2012 roku.

  42 108 822 000 złotych to wydatki na obsługę długu publicznego w 2012 roku co stanowi 13,24% wszystkich wydatków budżetu RP w 2012 roku.

  Tymczasem na ochronę zdrowia wydano 7 241 984 000 złotych, co stanowi 2, 28% wydatków tego samego budżetu.

  Czyli wówczas w Polsce ponad 5 razy więcej funduszy wydano na nabicie kieszeni banksterom, kolegom lewackich ważniaków z EU, niż na leczenie Polaków.

  Więc te uśmieszki pod unijnymi barwami są moim zdaniem całkowicie nieodpowiednie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. BIP

  Burmistrz i jego oddana drużyna – przynajmniej wiadomo, na kogo NIE należy głosować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   Pokażcie mi lepszego kandydata od Mirosa… – no pokażcie! wtedy się zastanowię, czy Miros, czy ten drugi/ta druga; na razie nie widzę kandydata, który wyżej lata; rok temu, plus minus, p. Wrzesień (przewodniczący gołdapskiej „S” ZNP), stwierdził spontanicznie, że „odwołajmy, a potem się zobaczy”; jeśli o mnie chodzi, to mi nie po drodze z takim myśleniem; lepsze jest wrogiem dobrego; zresztą chyba już była taka próba, jakieś 10 lat temu…. gucio z tego wyszło; gadać na sieci każdy potrafi; a ilu z tych gadających zna się chociaż trochę na ekonomii? „ekonomia, głupcze!” – to nie moje, to cytat z niejakiego Billa Clintona, byłego prezydenta USA;

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. zainteresowany

  Od dawna mówi się:radny mierny ale wierny.Tyle w temacie!Niedługo wybory i pewnie to ICH OSTATNIA WYCIECZKA ZA NASZE PODATKI!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   @zainteresowany: no i co z tego? – przyjdą nowe wybory, nowi radni, i znowu w koło, panie Macieju? nie chodzi o to, żeby ciąć równo z trawą; chodzi o to, żeby oddzielić ziarno od plew; kto z was, szanowni dyskutanci, uczestniczył w obradach chociaż jednej sesji samorządu? każdy może przyjść, posłuchać, a nawet zabrać głos, w punkcie porządku obrad pt. „wolne wnioski i głos wolny”; na tym polega demokracja, nawet w naszym gminnym/powiatowym wydaniu; tylko kto z Was był kiedykolwiek na sesji Rady Gminy? wstęp wolny, jakby co….

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Taternik

  „zainteresowany” znów błyszczy i chłoszcze słowem. O kim by nie wspomnieć, to „zainteresowany” nie tylko zainteresowany, ale i zorientowany. A ja ci powiem, że duża część tej ekipy, wbrew twoim pobożnym życzeniom, znajdzie się ponownie w radzie, a ty będziesz siedział i zgrzytał zębami ze złości, ale tylko po cichu w domku przy klawiaturce, bo jak ich spotkasz w mieście, to się będziesz usłużnie szczerzył, jak większość dwulicowców i hipokrytów, którzy tylko na forach potrafią wylewać swą żółć. Podpisz się, jak Piecia. Do pięt mu nie dorastasz z tym swoim wiecznym krytykanctwem, na które cię stać tylko pod pseudonimem i w domowym zaciszu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. a co!

   Znalazł się odważny, który podpisuje się z imienia i nazwiska.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Hedonista Egzystencjalny

   @Taterniku…. – no przecież wszyscy wiedzą, że Miszkiel, to „Piecia”; o co siem ciebie rozchodzi?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Józef

  Cóż w tej sprawie można? Można powiedzieć ,że jest to arogancja goldapskich samorządowcow gminnych , ktorzy nie wiedza co czynią.
  Ja apeluję do wszystkich wyborców Gminy i Miasta Gołdap aby zapamiętali te nazwiska radnych – wicieczkowiczów ,i odpowiadnio ich potraktowali w czasie wyborów samorządowych w dniu 16 listopada 2014 r.
  Czas zdać sprawozdanie z waszych rządow panie i panowie .Straciliście poczucie umiaru i rzeczywistości .Prezydęt was nie uratuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. zyx

  Niebawem będzie głośno o Gołdapi…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Hołdyński na europosła

  Aż dziwie się skromności Pana Hołdyńskiego, że nie wystartował na europosła. Cóż za skromność. A tak swoją drogą dla Mirosa już rosnie następca – z PKS, niewiele lepszy od niego, też PLATFORMERS. Panie miej ten kraj a Powiat w szczególności w opiece.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   „pekaesy” to były za komuny…; takie bokobrody….;

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Żółty szaliczek

  Czemu na tych torbach macie napis ” 25 lat wolności ”
  Powinien tam być nadruk ” 25 lat betonowego układu „

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Dopóki to nie upadnie, nie pogoni się ludzi którym się śnią jakieś wieże Babel i totalna kontrola w „nowym wspaniałym świecie” to dobrze nie będzie. EU to szalony projekt lewaków któremu przyklaskują niestety osoby na wszystkich szczeblach. Betonowy układ trzeba definitywnie odseparować od państwowych łupów to może się nauczy pracować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Marek

  Dziękuję „Taternikowi” Co do Pieci, nie będę się wypowiadał, bo choć nie podzielam Jego poglądów, a niektóre wręcz uważam za szkodliwe, mam dla Niego szacunek za jedno. Głosi swoje nie zawsze mądre poglądy i oceny pod nazwiskiem.
  A reszta. Jazgocze jak zwykle. Nawet mnie to nie denerwuje. Nie mam szacunku dla ludzi bez twarzy.
  Bo cóż się stało?
  Grupa gołdapskich samorządowców została zaproszona przez Głowę Państwa w uznaniu dla ewidentnych zasług w tworzeniu progresu Gołdapi, w walce z trudną rzeczywistością. Ludzie godni szacunku są zaszczuwani przez grupę gówniarzy, którzy jak słusznie zauważył Taternik, w bezpośredniej rozmowie na argumenty nie mają, żadnych szans. My ludzie z twarzą, być może popełniający błędy, przynajmniej nie wstydzimy się swoich nazwisk. A tchórze i gówniarze? Ktoś musi was nazwać tak jak na to zasługujecie. Jest was czterech, pięciu, a udajecie tłum.
  Obrażanie ludzi, którzy się dla Gołdapi ewidentnie zasłużyli i chowanie się za ksywami pozwala mi nazwać was tchórzami. Wycofam się z tego, jeśli by się okazało, że któryś z Was jest ogólnie szanowanym obywatelem. Ale na to potrzeba odwagi ujawnienia. Was na to nie stać. Gówniażeria i tchórze. I to by było na tyle jak mawiał JTS. Ale wy nie macie pojęcia kto to był.
  Marek Aleksander Miros
  Burmistrz Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   p. Marku, z całym szacunkiem….. Jet Thrust Stoichometric ?? 😉 no nie kojarzę; żeś mnie Pan zagiął; 😉

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. profesor

   Jeśli już to gówniarzeria (od gówniarza, nie gówniaża) Mistżu ciętej riposty

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Moje poglądy na pewno są szkodliwe dla lewaków. Albo kapitalizm, albo nędza dla ogółu i przywileje dla kolegów szafarzy socjalizmu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   Piter…. sam wiesz, kto to powiedział: „kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie sk….em”; młodość ma swoje prawa; sam kiedy byłem młody (i głupi 😉 ; ale działaj! w tym gołdapskim stawie pełnym karpi, ty jesteś szczupakiem;

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Tak jak istnieją stałe prawa fizyki, tak istnieją stałe prawa ekonomiczne. Można je besztać, ale działania anty wolnorynkowe mają swoje konsekwencje. To spadek wydajności pracy i w konsekwencji mniejsza możliwość dla poprawy warunków bytowych uczciwie pracujący ludzi. Szczególnie najbiedniejszych. Taki jest świat. Ja tego nie stworzyłem. Jestem jedynie bytem ludzkim z możliwością działania. Jednocześnie jestem „aż” bytem ludzkim.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 12. JTS

  Marek = Taternik ? Czy wszystkie twoje decyzje są podyktowane dobrem społeczności gołdapskiej? Czy uważasz że naszymi podatkami gospodarujesz w sposób racjonalny (przemyślany)? Bo ja jestem w stanie przed każdym sądem udowodnić mieszkańcom Gołdapi że jest inaczej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Taternik

  Marek nie równa się Taternik. Również bywam innego zdania, niż burmistrz i nie o niego tu chodzi, tylko o szuje, dla których nie ma żadnych świętości, żadnych autorytetów, które są perfidne i wykorzystują anonimowość internetu, żeby sączyć jad. Nie mam dla was szacunku. Na szczęście anonimowość internetu jest pozorna. Kilku komentatorów już się o tym przekonało.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Zbyszek Świtkiewicz

  no nie przesadzaj Pan z tą moderacją: nie bluzgam, nie oskarżam, nie obrażam…. – albo jest ta demokracja, albo jej nie ma!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nie tylko jeden jest moderator na naszym portalu. Nie wiem natomiast o co idzie, ponieważ nie uczestniczę w dyskusjach osób komentujących. Pozdrawiam

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Zbyszek Świtkiewicz

    „Nie tylko jeden jest moderator na naszym portalu”. No ta już, kurde, nie ogarniam….; ale to przecież jest gminny portal? z naszych wspólnych podatków finansowany? to o co biega?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Coś się Tobie dziś bardzo myli – zajrzyj na kontakt i znajdziesz właściciela. Portal zdecydowanie prywatny od samego początku. Gminne portale to: z bliska i goldap.pl – natomiast redagowanie goldap.org.pl zajmują się co najmniej dwie osoby. Czasem więcej

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Zbyszek Świtkiewicz

      srutututu, majtki z drutu….”portal zdecydowanie prywaty”; noż kurde, bezczelność do sześcianu!

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Piotr

      Ja dodałbym jeszcze g*.info do listy kupionych…

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 15. Piotr Wasilewski

  Dziękuję Piecia za podesłanie linka. Oczywiście wizyta na poziomie w pełnej elegancji i nonszalancji, jak na kampanię wyborczą przystało. Nie mam w zwyczaju pisania na portalach, bo rzadko tam bywam i szkoda czasu. Jednak dziś pozwolę sobie cytować @Marek

  „A reszta. Jazgocze jak zwykle. Nawet mnie to nie denerwuje. Nie mam szacunku dla ludzi bez twarzy.”

  Odnoszę wrażenie, że Pan nie ma szacunku do nikogo, kto ma inne poglądy niż Pan. Przypomina mi się sytuacja, w której zgodnie z prawem złożyłem wniosek o dostęp do informacji publicznej w której chciałem dowiedzieć się co się dzieje w UM na podstawie pytań jakie otrzymałem od internautów

  link1: https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/q80/s720x720/1798265_502521509867514_1720476842_n.jpg
  link2: https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/q85/s720x720/1926948_502521529867512_2083095903_n.jpg

  Niektórzy z w/w internautów to Pana podwładni, bo jakże można inaczej ich nazwać. To ich pytania były najbardziej niewygodne, lecz ja miałem odwagę w ich imieniu wystąpić jako jeden z prowadzących okazjonalną Młodą Gołdap.

  Po złożeniu wniosku na pewno nie omieszkał Pan lub ktoś z Pana kręgów telefonu/ów, jak mi „dowalić”, co było od razu odczuwalne .

  W związku z tym pytam, jak Pan może pisać, że kogoś nieanonimowego Pan szanuje, skoro komuś kogo personalia są znane po kilku pytaniach (może niezbyt wygodnych) za pośrednictwem naszych wspólnych znajomych sugerowane jest jawnie „zamknięcie się!” lub nawet „brak możliwości dalszej współpracy z instytucjami albo nawet w Gołdapi”? A wystarczyło zadzwonić i/lub zapytać po co mi są takowe informacje, ale widocznie lepiej postępować zgodnie z przyjętymi niegdyś standardami.

  PS. Wspominana często kindersztuba nakazuje odpowiadanie na zwrot „Dzień dobry”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Zbyszku, ja i na sesjach, i na komisjach, bywałem. I moim zdaniem sprawowanie funkcji radnego nie wymaga wiedzy technicznej ani wiedzy tajemnej. Co innego z burmistrzowaniem. Ogarniać cały urząd to zajęcie trudne. Tylko że samorządy działają na podstawie ustaw centralnych. I winą pana Mirosa tak jak wielu ludzi jest popieranie obecnego ustrojstwa w ogóle. Ustrojstwa w którym spór ze skarbówką po 17 apelacjach urzędu kończy się samobójstwem zwykłego handlowca. Stosunkowo niedawno były minister obrony narodowej, a obecny prezydent, Bronisław Komorowski, powiedział mi w Gołdapi że jest dobrze. Otóż nie jest dobrze. Jest źle. Syf, kiła i serwery PKW w Rosji.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Hubert M

  wszystko pieknie i ladnie za pieniadze obywateli .wycieczkowicze w listopadzie bedzie roszada pozdrawiam i do widzenia

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. No i mam nadzieję że kiedyś doczekam się dyskusji na argumenty odnośnie moich poglądów. Nie jestem anonimem, i uważam że „mam szanse” w sporze merytorycznym. Więc proszę, niech Pan Panie burmistrzu się wysili.
  Pozdrawiam
  Piotr Miszkiel
  Prezes Piecia Spółka Jawna

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. JTS

  http://www.youtube.com/watch?v=SXxzbxjNv8E&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg

  Pozdrawiam myślących

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   Młody kolega w tym filmiku ma oczywiście rację; ale….!!! w najbliższych wyborach samorządowych, na jesieni, mamy wreszcie to, co powinniśmy mieć, my – wyborcy, w wyborach do parlamentu: JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE! głosujemy na osobę, a nie na partię! wygrywa, personalnie, ten/ta, który/która uzyskał/a najwięcej głosów; jeśli qmpel z tej samej parafii politycznej wygrał w sąsiednim okręgu, to to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo obowiązuje prosta, sportowa zasada: zwycięzca bierze wszystko; warto pójść na wybory jesienią!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...