Dzieje się w bibliotece

wydarzenia_biblioteka_42

wydarzenia_biblioteka_42Za sprawą dwóch gołdapskich bibliotekarek – Sylwii Gulczyńskiej i Bożeny Soroki w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w czwartek i piątek miały miejsce dwa wydarzenia kulturalno-oświatowe. Czynne są też wystawy rodzimej twórczości.

Najpierw odbyło się podsumowanie konkursu na plakat „Świat bez alkoholu”, „Alkohol to…” „Nałóg to …”, „Gołdap bez nałogów”. W uroczystości wręczenia nagród i dyplomów oprócz dzieci, rodziców i nauczycieli uczestniczył również członek Zarządu Powiatu Stefan Piech.

W piątek po raz kolejny rozbawił dzieci teatrzyk „Art-Re” Krakowa spektaklem „Koziołek Niematołek”. Spektakl ma istotne przesłanie, naucza tolerancji, próbuje przybliżyć kulturę i obyczaje innych narodowości. Jak zwykle dzieci zaproszono do wspólnej zabawy.

Natomiast w holu biblioteki przez dwa tygodnie jeszcze będzie czynna wystawa akwareli Urszuli Wrzosek i ekspozycja nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

W wypożyczalni dla dorosłych, z inicjatywy Wiesława Młyńczaka, ponownie mogą się zaprezentować gołdapscy twórcy – jest to m.in. biżuteria, malarstwo na płótnie, wyszywanki i ozdobne gadżety. Część ekspozycji znajduje się w czytelni dla dorosłych kierowanej przez Paulinę Dominiuk. Prezentacje gołdapskich pasjonatów sprawdzają się, bowiem wiele osób tworzyło do tej pory „do szuflady” – w bibliotece mają okazję ujrzeć światło dzienne nie tylko wytwory artystyczne, ale i twórczość literacka.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dzieje się w bibliotece

  1. rewelacja

    buziaki przemiłym Paniom bibliotekarkom.