Wielkanoc na gołdapskich drogach

napis-policja-11

napis-policja-11Podczas tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy gołdapscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych. W okresie świątecznym (18–21.04) nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano natomiast 2 kolizje, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Długi weekend świąteczny to dla wielu Polaków czas, który wykorzystali na odpoczynek. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak co roku czuwało więcej patroli prewencji i ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Mundurowi przeprowadzili 106 kontroli drogowych, nałożyli 18 mandatów karnych, w tym większość za przekroczenie prędkości. Pouczyli 6 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 3 dowodów rejestracyjnych.

 

Podczas tegorocznych świąt wielkanocnych na terenie naszego powiatu doszło do 2 zdarzeń drogowych, w których poszkodowane zostały 2 osoby.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia około godziny 11:20. Na parkingu przy pl. Zwycięstwa kierujący daewoo Matiz nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mitsubishi Colt. 18-letni kierowca został ukarany 300 złotowym mandatem.

Do drugiego zdarzenia doszło w sobotę 20 kwietnia. Kilka minut przed godz. 22:00 na łuku drogi w Botkunach kierujący oplem Astrą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze po czym auto dachowało. W pojeździe podróżowało 5 osób. Dwie 18-latki z ogólnymi potłuczeniami zostały przewiezione do oleckiego szpitala. 20-letni kierowca był trzeźwy.

 

W tym roku podczas długiego weekendu policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących. W piątek 19 kwietnia niespełna kwadrans po 23:00 w Baniach Mazurskich 21-letni Mateusz J. kierował nissanem Primerą nie stosując się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązującego go do 2016 r. Badanie wykazało u niego prawie promil alkoholu we krwi. Następnym na liście nietrzeźwych kierowców był 59-latek z gminy Banie Mazurskie. 20 kwietnia o godz. 20:40 Mirosław I. kierował rowerem mając w organizmie ponad dwa promile. Kolejnym panem, któremu przyszło wsiąść na swojego jednoślada na podwójnym gazie był mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Również w sobotę o godz. 23:35 23-latek przemierzał na swoim rowerze trasę do Żelazek z dawką 2,5 promila alkoholu w organizmie. Listę zamknął Adrian W., którego tej samej nocy patrol zatrzymał do kontroli na jednej z ulic miasta. 18-letni gołdapianin wsiadł za kierownicę toyoty Avensis mając 0,4 promila. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy ze swojego postępowania będą tłumaczyć się w sądzie. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły